Nowy numer 38/2023 Archiwum

Bp Stułkowski do katechetów: mówić o Bogu to towarzyszyć człowiekowi

- Otwiera się przed nami piękna przygoda katechetyczna. Mimo trudów, niech nie zabraknie entuzjazmu i niech nadzieja się w was nie wypali - mówił biskup Szymon Stułkowski do katechetów na początku nowego roku szkolnego i katechetycznego.

W Płocku i Ciechanowie odbyły się doroczne spotkania formacyjne dla kilkuset katechetów duchownych i świeckich. Po raz pierwszy swe przesłanie do nich skierował biskup płocki Szymon Stułkowski. - Piękno waszej pracy polega na towarzyszeniu człowiekowi. Będziecie walczyć o młodych ludzi, miejcie dla nich czas, bądźcie tam, gdzie oni są. Zanieście tam do nich w waszym słowie i postawie Jezusa. Tym samym będziecie towarzyszyli w misji nauczycielskiej Kościoła i mojej, jako waszego biskupa - stwierdził.

- Bądźcie uczciwi w wykonywanej pracy, przekazujcie wartości. Podobnie jak słowo Boże: pocieszajcie, podnoście na duchu i stawiajcie do pionu, nie zakładajcie masek, ale pokazujcie autentyczność swej wiary i dobroci. Macie z pewnością świadomość, że trwa akcja obrzydzania Kościoła ludziom młodym. Z tej racji, przez misję katechetyczną, którą spełniacie, idziecie pod prąd tym tendencjom. Najpierw omadlajcie młodych ludzi, zanim ich będziecie nauczać! Módlcie się za nich! - zachęcał biskup.

Spotkanie zorganizował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej. Konferencję o szansach i zagrożeniach we współczesnej katechezie wygłosił ks. dr Marcin Wojtasik, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitarnej Łódzkiej.       

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast