Nowy numer 38/2023 Archiwum

Rozważaj mękę Pańską w Drogiszce!

Nie ma drugiego, tak wyjątkowego miejsca w diecezji płockiej do rozważanie męki Pańskiej, jak sanktuarium Krzyża Świętego w parafii Niedzbórz. Po raz pierwszy odbyło się tam 24-godzinne pasyjne nabożeństwo.

Po Sierpcu, Pułtusku, Ciechanowie i Mławie, Drogiszka była kolejnym miejscem w diecezji płockiej, w którym odbyło się 24-godzinne rozważanie męki Pańskiej. Przez wieczór, całą noc i dzień, 25 i 26 sierpnia czytano rozważania męki Pańskiej, w oparciu o zapiski i mistyczne przeżycia włoskiej mistyczki, sługi Bożej Luizy Piccaretty i adorowano Najświętszy Sakrament. W tym czasie wiele osób przystępowało do spowiedzi. Na ołtarzu wystawiono również relikwie św. Jana Pawła II, które z parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie przywiózł ks. kan. Jan Jóźwiak, zaś Rycerze Jana Pawła II na ten czas ofiarowali relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej. Wokół ołtarza polowego ustawili również wystawę o objawieniach Jezusa Miłosiernego w Płocku.

- Tak wielu ludzi zaangażowało się w to wydarzenia. Podejmując się takiego dzieła, narażamy się zawsze na trudności, ale chodzi w tym wszystkim o oczyszczenie naszych intencji i działań, aby była większa chwała Boża - mówią organizatorzy i uczestnicy modlitwy w Drogiszce. Cieszą się, że w przygotowania i przebieg zaangażowało się tyle osób z parafii Niedzbórz, Ciechanowa i innych miejsc.

Niezwykłe otoczenie kościółka w Niedzborzu stało się niepowtarzalną przestrzenią modlitwy pasyjnej. - Tam się wyczuwa modlitwę wielu ludzi, także tych, którzy przed nami się modlili, spowiadali i nawracali - mówili uczestnicy modlitwy. Ks. proboszcz Zbigniew Olszewski liczy, że 24-godzinne rozważanie męki Pańskiej na stałe wpisze się w wydarzenia sanktuarium w Drogiszce.

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Polska Dwóch Serc z Ciechanowa, parafia pw. św. Mikołaja w Niedzborzu, oraz Domowy Kościół, Ruch Rodzin Nazaretańskich i Rycerze Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast