Nowy numer 38/2023 Archiwum

Powiat rypiński bliżej ks. Jerzego

Do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rypinie biskup Mirosław Milewski wprowadził relikwie bł. Jerzego Popiełuszki - kapłana i męczennika, który od kilku miesięcy jest patronem powiatu rypińskiego.

Po ogłoszeniu w 2022 r. przez Stolicę Apostolską, że bł. Jerzy Popiełuszko jest patronem powiatu rypińskiego, 27 maja miało miejsce dopełnienie tamtego uroczystego aktu: do parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie zostały wprowadzone relikwie męczennika. - Chcieliśmy, aby przez ich znak, jego obecność wśród nas była żywa i bliska. Relikwie krwi ks. Jerzego otrzymaliśmy z Białegostoku. Jest on bardzo wyrazistym patronem na współczesne czasy, który konkretnie wskazuje, jak zło zwyciężać dobrem. W Rypinie prężnie działa Solidarność, której jest patronem. Uroczystość ta miała więc wymiar duchowy i społeczny, aby jednoczyć ludzi wokół Boga i wartości – mówi ks. Jacek Lubiński, dziekan rypiński.

Mszy św. przewodniczył biskup Mirosław Milewski, który udzielił także sakramentu bierzmowania młodzieży tej rypińskiej parafii. - To piękny "znak czasu" i znak waszej wiary, że dziś, gdy tak wielu chciałoby Kościół zagnać do kruchty, gdy ludzie wierzący i ich uczucia są obrażane na ulicy, w telewizji, radiu i internecie, gdy oblewa się farbą pomnik papieża Polaka, gdy niszczy się krzyże w kościołach i przydrożne, święte figury - wy wbrew tym smutnym i bolesnym zdarzeniom, chcecie mieć u siebie cząstkę błogosławionego księdza, kogoś, kto sprawował Msze św., spowiadał, udzielał Komunii św. i błogosławił! - powiedział ks. biskup w kazaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast