W dniu największego ze Świąt Miłosierdzia Rycerze Jana Pawła II z diecezji płockiej oddali hołd swojemu świętemu patronowi.
Rycerze Jana Pawła II oraz wierni z Płocka i diecezji spotkanie „U źródła Miłosierdzia” rozpoczęli pod Oknem Papieskim. W miejscu, skąd 7 czerwca 1991 r. pozdrawiał mieszkańców miasta i dialogował z młodzieżą Jan Paweł II modlono się oraz zaśpiewano ulubioną przez niego "Barkę".
W ten sposób organizatorzy: Rycerze Jana Pawła II oraz siostry z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, chcieli okazać wdzięczność i dziękczynienie Janowi Pawłowi II za ustanowienie Niedzieli Miłosierdzia.
- Był wielkim świadkiem Miłosierdzia. Mamy teraz szczególny czas, a w Płocku także szczególne miejsce, aby o tym przypominać – podkreślał Janusz Paczkowski, prowincjał polski Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. - Naszemu patronowi zawdzięczamy to dzisiejsze święto. Rycerze są żywym pomnikiem papieża. Chcemy go naśladować, szerzyć miłosierdzie i nie tylko o nim mówić, ale nieść je innym. Nie tylko Koronką do Miłosierdzia Bożego się modlić, ale też tą modlitwą żyć – zapewniał Prowincjał.
Modlitwę poprowadził ks.Tomasz Brzeziński, kapelan Rycerzy Jana Pawła II w diecezji oraz rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Uczestników spotkania pobłogosławił bp Szymon Stułkowski, który odnosząc się do ostatnich wydarzeń zapewniał wiernych, że świętość papieża Polaka się obroni, a cała sytuacja może być wezwaniem, aby jeszcze lepiej poznawać papieskie nauczanie, a przez to przybliżać się do Boga.
Biskup podkreślał także znaczenie męskiej formacji. – Obserwuję, że mamy teraz taki wyjątkowy czas, kiedy w Kościele organizują się męskie grupy. To mnie bardzo cieszy, bo mam świadomość, że za wami stoją wasi bliscy: rodziny i znajomi. Kiedy wy się formujecie, to oni również na tym korzystają. Wasza pobożność, wasza wiara rozchodzi się tak, jak promienie z obrazu Jezusa Miłosiernego. O to właśnie chodzi, żeby nasze świadectwo promieniowało i przemieniało świat – powiedział biskup Szymon.
Spod Okna Papieskiego pochód wyruszył pod bazylikę katedralną, gdzie przy pomniku papieża Polaka złożono kwiaty.
Kolejnym przystankiem była dziękczynna Eucharystia, świadectwo i koncert w sanktuarium na Starym Rynku.