Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Przestrzeń ducha, piękna i muzyki

Cykl spotkań pt. "Wracam do Ciebie" to nowa inicjatywa parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku we współpracy ze stowarzyszeniem Strefa Serca. Najbliższe wydarzenie już w sobotę 11 marca.

Będzie to koncert "Pieśni ciągle żywe" w wykonaniu Gabi Gąsior, Wojciecha Gąsiora oraz Piotra Kurstaka. Jest to ich autorski projekt, w którym poprzez muzykę przenoszą słuchaczy w czasie.

Muzycy będą wykonywać dobrze znane i często słyszane pieśni Kościoła w nowych aranżacjach. Z jednej strony będą nowe brzmienia, z drugiej stare niezmienione melodie. Poprzez ten fakt muzycy będą starali się pokazać, jak bardzo te stare pieśni z głębokimi treściami mogą łączyć pokolenia, wpływając na ich rozumienie. Początek sobotniego koncertu w kościele na płockich Górkach o godz. 19.

Sam cykl "Wracam do Ciebie" będzie się odbywać w tej parafii dwa razy w roku - w Wielkim Poście i Adwencie. Ma być połączeniem muzyki i słowa, ducha i piękna, ciszy i modlitwy. Będzie to przestrzeń, do której ojcowie klaretyni i stowarzyszenie Strefa Serca będą zapraszać artystów i gości, którzy poprzez muzykę lub słowo pomogą w rozważaniu, poprowadzą w modlitwie.

"Wielki Post to czas zadumy, refleksji, nawrócenia, przygotowania do powtórnego przyjścia Pana Jezusa. Czy masz w swoim napiętym grafiku czas na Wielki Post? Czy jesteś w stanie się choć na chwilę zatrzymać i pobyć z Nim, zwyczajnie pobyć? Nikt tak nie czeka na spotkanie z Tobą jak On!" - zachęcają organizatorzy wielkopostnego wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy