Nowy numer 5/2023 Archiwum

Dobre pomysły ze wsparciem

Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka" wesprze finansowo kolejne projekty, przygotowane przez organizacje pozarządowe i osoby indywidualne z myślą o lokalnej społeczności.

Łącznie dwadzieścia projektów otrzymało granty na realizację inicjatyw edukacyjnych, społecznych, na organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych czy służących ochronie dziedzictwa historycznego miasta Płocka. Wśród nich jest 14 inicjatyw organizacji pozarządowych i 6 projektów zgłoszonych przez osoby indywidualne i grupy nieformalne.

W gronie tegorocznych beneficjentów fundacji znalazło się Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, które dzięki tym środkom może kontynuować działalność Klubu Seniora "Szansa" przy parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku. W ramach tego zadania, skierowanego przede wszystkim do mieszkańców miasta w wieku 60 plus, organizowane są rozmaite zajęcia m.in. edukacyjne, kulturalne, rekreacyjno-sportowe. Korzysta z niego grupa 25 osób.

- W tym roku nowym wymiarem naszej oferty jest zaproszenie do wspólnych zajęć z seniorami dzieci i młodzieży. Wśród takich przedsięwzięć międzypokoleniowych będą m.in. wspólne wyjścia do kina, do teatru czy zajęcia kulinarne. Już wcześniej podejmowaliśmy takie próby i wiemy, że ta propozycja się sprawdzi - wyjaśnia Witold Wybult, prezes SRK w Płocku.

W ramach XI edycji konkursu dla organizacji pozarządowych Stowarzyszenie Rodzin Katolickich otrzymało grant w wysokości 21,5 tys. zł, co stanowi 80 proc. środków na realizację projektu. Zadanie będzie realizowane przez najbliższe 9 miesięcy, od początku lutego do października tego roku. Partnerem w tym projekcie SRK jest płocka Fundacja "Cokolwiek uczyniliście".

Wśród innych inicjatyw, które w tym roku dofinansuje Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka”, są m.in. zajęcia dla uczniów przygotowujących się do olimpiad z nauk ścisłych, konserwacja i digitalizacja twórczości Aleksandra Macieszy - archiwaliów ze zbiorów TNP, potrzebnych do badań nad dziejami Płocka, czy też projekt filmu dokumentalnego o Płockiej Drużynie Kuszniczej w 30-lecie jej działalności.

Są także projekty sportowe, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, warsztaty psychoedukacyjne czy inicjatywy skierowane przede wszystkim do najmłodszych płocczan, jak znane już w Płocku koncertowe spotkania "Miś Doremiś".

Realizacja tych pomysłów jest możliwa dzięki wsparciu założycieli i darczyńców Fundacji, do których należą PKN ORLEN, Basell Orlen Polyolefins, samorząd Płocka oraz Levi Strauss Foundation. Do tej pory Fundusz Grantowy dla Płocka wsparł ponad 440 projektów skierowanych do lokalnej społeczności na łączną kwotę ponad 6 mln zł. Celem konkursów grantowych, przyznawanych od 20 lat, jest wspieranie projektów ukierunkowanych na poprawę jakości życia mieszkańców Płocka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy