Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ligowo. Kościół jeszcze piękniejszy

Od Bożego Narodzenia, dzięki iluminacji, z dostojnego neogotyckiego kościoła parafialnego jeszcze bardziej wydobyto jego architektoniczne piękno.

Stało się to możliwe dzięki zainstalowaniu wąskiego oświetlenia punktowego w ponad 150 miejscach. Nasz kościół jest rozrzeźbiony architektonicznie. Zbudowany ponad 100 lat temu, wciąż wzbudza zainteresowanie, a teraz, dzięki profesjonalnej iluminacji, ukaże dodatkowo swe piękno i detale w 47-metrowych wieżach, w rozecie, oknach, łukach i podcieniach – mówi ks. kan. Andrzej Zembrzuski, proboszcz parafii pw. św. Mateusza w Ligowie.

Inwestycja, w której wraz z parafią partycypuje gmina Mochowo, jest dopełnieniem zagospodarowania terenu wokół kościoła, gdzie w ostatnim czasie położono również nowy chodnik procesyjny.

Obecny kościół parafialny jest czwartym z kolei w historii parafii, która swymi korzeniami sięga roku 1388. Zbudowany na początku XX w., został poświęcony w 1913 r. przez biskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego. Polichromię w nim wykonał Władysław Drapiewski w 1930 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy