Nowy numer 49/2022 Archiwum

Chcę was spotkać

Bp Szymon Stułkowski na początku pasterskiej posługi w diecezji mówi o powołaniu i doświadczeniu wiary, które chciałby z nami dzielić.

Ks. Włodzimierz Piętka: Jak sam Ksiądz Biskup o sobie powiedział w dniu kanonicznego objęcia diecezji płockiej: „Pasażer z Poznania wsiada do pociągu, któremu na imię Kościół płocki, i przysiada się do naszego przedziału”. Co Ksiądz Biskup przynosi w swej duchowej walizce?

Bp Szymon Stułkowski: Przynoszę wiarę w to, że od Boga wyszedłem, że to On stworzył mnie przez moich rodziców, na swój obraz i podobieństwo. Przynoszę wiarę w to, że przez zjednoczenie z Chrystusem w godzinie mojego chrztu otrzymałem największą godność, jaką może otrzymać człowiek: stałem się przybranym dzieckiem Bożym. Przynoszę wiarę w to, że wszyscy ochrzczeni są równi w godności i w działaniu na rzecz budowania królestwa Bożego. W duchowej walizce jest doświadczenie wspólnoty Kościoła, które zdobywałem przez lata życia, w tym 36 lat posługi kapłańskiej. Przynoszę moje porażki, upadki, zwątpienia i nadzieje oraz przede wszystkim nawrócenia i świadomość, że Duch Boży prowadzi mnie swoimi ścieżkami.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy