Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Płocki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 16/2026
    GN 16/2026 Dokument:(9673311,Mocny głos kapitana Glovera)
  • GN 15/2026
    GN 15/2026 Dokument:(9662601,Widziałem lwa i kipiące życie)
  • GN14/2026
    GN14/2026 Dokument:(9651710,Nasz piękny chrześcijański ekskluzywizm)
  • GN 13/2026
    GN 13/2026 Dokument:(9641462,Bój chwalebny, niezrównana walka)
  • GN 12/2026
    GN 12/2026 Dokument:(9630833,Nad wodą i pod wodą)
plock.gosc.pl → Wiadomości z diecezji płockiej → Płońsk. Czas zainwestowany w młodych

Płońsk. Czas zainwestowany w młodych przejdź do galerii

W wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata młodzież z diecezji spotkała się w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego, aby przez wstawiennictwo bł. Carla Acutisa przygotowywać się na spotkanie w Lizbonie

 
Błogosławiony Carlo Acutis jest patronem spotkania w Lizbonie, które odbędzie się w 2023 roku. Ilona Krawczyk-Krajczyńska /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Na co dzień pielęgnują swoje życie duchowe w różnych wspólnotach i parafiach diecezji, ale 19 listopada młodzi spotkali się w Płońsku podczas organizowanego tam Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym, który w tym roku połączony został z peregrynacją relikwii bł. Carla Acutisa.

– On jest patronem ŚDM, był rówieśnikiem tych młodych i wiem, że przez to jest im bliski. Zgodnie z hasłem peregrynacji modlimy się z młodymi i za młodych. Cieszę się, że obecność relikwii błogosławionego wpisała się w tegoroczne spotkanie – opowiadał ks. Krzysztof Ruciński, diecezjalny duszpasterz młodzieży, który poprowadził rozważania podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Mszy św. przewodniczył bp Piotr Libera, a wraz z nim modlili się dekanalni duszpasterze młodzieży. – Ten zakochany w Bogu nastolatek, który staje dzisiaj na drodze naszego życia, nie bał się otwarcie mówić o swojej wierze. Poruszał wiele osób w  otoczeniu dzięki prostemu i żywemu świadectwu. Cechowały go intuicja i błyskotliwość, zaskakujące u tak młodego człowieka. Jego wypowiedzi były zawsze konkretne i oparte o osobistą więź, jaka łączyła go z Jezusem. Carlo Acutis odkrył swoje powołanie w dzieleniu się wiarą z innymi, a dzisiaj na tę drogę zaprasza także nas. Zaprasza ciebie i mnie. Prośmy, by nam towarzyszył i pomagał, kiedy zagubimy się na drogach tego świata, niech wspiera nas w dzieleniu się Chrystusem z tymi, którzy o Nim zapomnieli – mówił w homilii bp Libera.

– Przytoczyłem wam kilka zdań z notatek błogosławionego. Mnie osobiście najbardziej podoba się to, co powiedział o Eucharystii, że jest "autostradą do nieba". Korzystajcie z tej duchowej autostrady. Życzę wam dobrego przygotowania do ŚDM w Lizbonie. Bądźcie pewni, że orędują za wami i wspierają was św. Stanisław Kostka i bł. Carlo – dadał na koniec Mszy św. bp Piotr, błogosławiąc młodych relikwiami Włocha.

W spotkaniu wzięło udział blisko 300 osób, m.in. z rejonów płockiego, płońskiego, mławskiego, rypińskiego, przasnyskiego, ciechanowskiego, nasielskiego i serockiego.

– Takie spotkania są cenne zwłaszcza dla osób, które tak jak ja przygotowują się do bierzmowania. To było wielkie przeżycie, zwłaszcza, że towarzyszyły nam relikwie tak ważnej osoby. Zaciekawiona tą peregrynacją specjalnie poczytałam o błogosławionym, zanim rozpoczęła się Msza św. Biorąc pod uwagę jego młody wiek, jest nam bardzo bliski, jest nam współczesny i przez to inspirujący – opowiadała Ewelina z płońskiej parafii.

Po Mszy św. wysłuchano katechezy o. Ashenafiego, misjonarza ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia. Jego wystąpienie miało wymiar misyjny. Z duchownym przyjechali wolontariusze, którzy chcieli zainspirować młodych tematyką misji, o co w sowim orędziu na ŚDM prosił także papież Franciszek. Spotkanie zakończył koncert ks. Jakuba Bartczaka.

– Młodzież jest dobra. Trzeba im dać, co mamy najcenniejsze, czyli czas. Trzeba nie bać się tego czasu stracić dla młodych i trzeba im towarzyszyć. Takie spotkania są ważne i potrzebne, ale najważniejsze i najbardziej potrzebne jest, abyśmy potrafili prowadzić ich do wiary i spotkania z Bogiem – dodawał ks. Ruciński.

« ‹ 1 › »
Płońsk. ŚDM w wymiarze diecezjalnym i peregrynacja relikwii bł. Carla Acutisa

Foto Gość DODANE 19.11.2022 AKTUALIZACJA 22.11.2022

Płońsk. ŚDM w wymiarze diecezjalnym i peregrynacja relikwii bł. Carla Acutisa

XXXVII Światowy Dzień Młodzieży z udziałem młodych diecezji płockiej zorganizowano w tym roku w parafii Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku. Mszy św. przewodniczył bp Piotr Libera, a po jej zakończeniu młodzież wysłuchała konferencji i koncertu. Nie brakowało czasu na adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Spotkaniu towarzyszyła obecność peregrynujących po diecezjii relikwii bł. Carla Acutisa, który jest jednym z patronów ŚDM w Lizbonie.  
oceń artykuł Pobieranie..

Ilona Krawczyk-Krajczyńska

|

21.11.2022 22:27 GOSC.PL

publikacja 21.11.2022 22:27

0 FB Twitter
drukuj wyślij
TAGI:
  • PEREGRYNACJA RELIKWII CARLA ACUTISA
  • ŚDM
  • ŚDM 2023
  • ŚDM W DIECEZJI PŁOCKIEJ

Ilona Krawczyk-Krajczyńska

Polecane w subskrypcji

  • Dlaczego wracają do Kościoła? O chrzcielnym fenomenie w krajach zlaicyzowanego Zachodu
    • Kościół
    • Tomasz Rowiński
    Dlaczego wracają do Kościoła? O chrzcielnym fenomenie w krajach zlaicyzowanego Zachodu
  • Niezdrowa edukacja. Dlaczego nie należy ufać zapowiedziom Barbary Nowackiej?
    • Rozmowa
    • Franciszek Kucharczak
    Niezdrowa edukacja. Dlaczego nie należy ufać zapowiedziom Barbary Nowackiej?
  • Włosi mają jeszcze gorzej… Czterokrotny mistrz świata nie zakwalifikował się na trzeci mundial z rzędu
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Włosi mają jeszcze gorzej… Czterokrotny mistrz świata nie zakwalifikował się na trzeci mundial z rzędu
  • Muniek Staszczyk: Wiem, jak wielka jest siła modlitwy
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Muniek Staszczyk: Wiem, jak wielka jest siła modlitwy
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X