Płocka katedra to jedna z najstarszych chrześcijańskich nekropolii na Mazowszu, a więc i tam odmówiono "Requiem aeternam...".
Prałaci i kanonicy Kapituły Katedralnej Płockiej modlili się nazajutrz po Dniu Zadusznym za swych poprzedników. Mszy św. przewodniczył biskup Mirosław Milewski, zaś modlitwę za zmarłych na początku liturgii poprowadził proboszcz katedry ks. kan. Stefan Cegłowski. W wypominkach modlono się za zmarłych prepozytów, infułatów, prałatów i kanoników Kapituły Katedralnej Płockiej, proboszczów i wikariuszy parafii katedralnej, wymieniono z imienia i nazwiska tych, którzy spełniali tę posługę w XX i XIX wieku, a warto pamiętać, że kapituła ta - jedna z najstarszych w Polsce - funkcjonuje od początków istnienia diecezji: liczy więc sobie dziewięć wieków historii i długie pokolenia duchownych, którzy w niej się modlili i posługiwali.
- Pamięć i modlitwa to dwie ważne powinności, które nas mobilizują w tych dniach. Tu, w katedrze, szczególnie odczuwamy tę powinność - powiedział w czasie Mszy św. biskup Mirosław Milewski, który jako prepozyt stoi na czele tego kapłańskiego gremium.
Po zakończeniu liturgii duchowni i świeccy zgromadzeni w katedrze przeszli do krypty, w której od końca XIX wieku są grzebani biskupi. Miejsce spoczynku znaleźli tam: bp Michał Nowodworski (+1896), bp Tadeusz Paweł Zakrzewski (+1961), bp Piotr Dudziec (+1970) i bp Bogdan Marian Sikorski (+1988). Należy dodać, że w płockiej katedrze na przestrzeni wieków zostało pochowanych najprawdopodobniej 37 biskupów płockich i 5 biskupów pomocniczych. Drugim ważnym miejscem tak licznych pochówków biskupich w diecezji jest kolegiata pułtuska.