Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Płocki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 46/2025
    GN 46/2025 Dokument:(9491720,Błogosławieni ubodzy)
  • GN 45/2025
    GN 45/2025 Dokument:(9483911,Nie do opowiedzenia)
  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
plock.gosc.pl → Wiadomości z diecezji płockiej → Czerwińsk n. Wisłą. Błogosławiony ewangelizator

Czerwińsk n. Wisłą. Błogosławiony ewangelizator przejdź do galerii

W nadwiślańskiej bazylice Zwiastowania NMP powitano relikwie bł. kard. Stafana Wyszyńskiego, którego naukę na nowo chcą przypominać salezjanie z Czerwińska.

 
Relikwiarz poniesiono także w procesji różańcowej ulicami miasta, która co roku poprzedza świętowanie uroczystości Wniebowzięcia NMP. Ilona Krawczyk-Krajczyńska /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Po sumie odpustowej w uroczystość Wniebowzięcia NMP wprowadzono relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, który ponad 50 lat temu koronował słynący łaskami wizerunek Matki Bożej Pocieszenia, i który nigdy nie omijał miejsca, gdzie przed laty nauki organistowskie u ks. Eugeniusza Gruberskiego pobierał jego ojciec.

- Prymas był bardzo mocno związany z Czerwińskiem i chcieliśmy, aby pozostał z nami także w znaku relikwii. Ponad pół wieku temu przypominał nam o tym, abyśmy wzięli odpowiedzialność za przyszłość narodu, szczególnie za młode pokolenie, które będzie takie, jakie wartości zdołamy im przekazać. Jest nam szczególnie bliski. Chcemy upamiętniać jego nauczanie i przybliżać je, zwłaszcza młodzieży. Mam nadzieję, że obecność tych relikwii w naszej wspólnocie będzie się do tego przyczyniała – mówił ks. Łukasz Mastalerz SDB, proboszcz u Matki Bożej Pocieszenia.

Relikwie wprowadził ks. prał. Janusz Mackiewicz, dziekan wyszogrodzki. W przyszłości salezjanie chcą upamiętnić kard. Stefana Wyszyńskiego poprzez nabożeństwo, które będzie miało charakter patriotyczny.

Relikwie zostały umieszczone po prawej stronie bazyliki, naprzeciwko relikwiarza Jana Pawła II. - Oni są, jak dwa filary naszego kościoła i przewodnicy duchowi - dodał ks. Ł. Mastalerz.

« ‹ 1 › »
Czerwińsk n. Wisłą. Procesja w wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP

Foto Gość DODANE 14.08.2022

Czerwińsk n. Wisłą. Procesja w wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP

​Procesja różańcowa z kopią obrazu Matki Bożej Pocieszenia, która przeszła ulicami miasta rozpoczęła doroczne świętowanie odpustu ku czci Wniebowzięcia NMP w czerwińskim sanktuarium.  
oceń artykuł Pobieranie..

Ilona Krawczyk-Krajczyńska

|

17.08.2022 23:27 GOSC.PL

publikacja 17.08.2022 23:27

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • CZERWIŃSK N. WISŁA
  • CZERWIŃSK N. WISŁĄ SALEZJANIE
  • OPACTWO ROMAŃSKIE W CZERWIŃSKU
  • PIELGRZYMKA RÓŻAŃCOWA
  • RELIKWIE BŁ. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Ilona Krawczyk-Krajczyńska

Polecane w subskrypcji

  • „To jest przyodziewanie człowieka we wspaniałość”. Rzeczy ostateczne: Czyściec
    • Rozmowa
    • Jarosław Dudała
    „To jest przyodziewanie człowieka we wspaniałość”. Rzeczy ostateczne: Czyściec
  • Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
    • Światowy Dzień Ubogich
    • Marcin Jakimowicz
    Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
  • Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
    • Kościół
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
  • Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X