Nowy numer 33/2022 Archiwum

Jakubowy bieg

Jeszcze do 10 lipca można zapisać się na pierwszy Camino Polaco Maraton, którego głównym organizatorem jest Ośrodek Chopinowski w Szafarni.

Wydarzenie, które odbędzie się w lipcową niedzielę przed liturgicznym wspomnieniem św. Jakuba Apostoła, jest częścią większych obchodów jakubowego święta w województwie kujawsko-pomorskim.

24 lipca o godz. 8.30 w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, który znajduje się na terenie parafii św. Jakuba w Płonnem, będzie honorowy start pierwszego biegu kujawsko-pomorskim odcinkiem Camino Polaco - Drogi Polskiej [właściwy start natomiast przewidziany jest na godz. 9 w Golubiu-Dobrzyniu, przy hali widowiskowo -sportowej, przy ul. Sosnowej 2a]. Miejscem docelowym maratonu będzie Rynek Nowomiejski w Toruniu.

Jak informuje Ośrodek Chopinowski w Szafarni, na starcie dla zainteresowanych osób przewidziane jest oprowadzanie z przewodnikiem tego obiektu; będzie można także posłuchać koncertu chopinowskiego. Dla dorosłych biegnących [limit to 150 osób] przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zapisy trwają jeszcze do 10 lipca, a szczegółowe informacje można znaleźć na stronie ośrodka szafarnia.art.pl. Współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Radomin oraz Stowarzyszenie Run To Run.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama