Nowy numer 33/2022 Archiwum

Płock. Porozmawiają o edukacji domowej

To ma być forum wymiany myśli - w najbliższy poniedziałek w biurowcu Cotex będzie można spotkać się z rodzicami, którzy uczą swoje dzieci w domu i chcą podzielić się swoim doświadczeniem.

Jak nauczyć dziecko fizyki, czy innych przedmiotów, w którym nie było się orłem? Albo co mówią rówieśnicy dziecka na wieść, że nie chodzi ono jak inni do szkoły, tylko uczy się w domu? – to tylko przykładowe pytania, które będzie można zadać gościom spotkania, które odbędzie się 27 czerwca na w biurowcu Cotex w Płocku.

Rodzice, którzy mają za sobą bogate doświadczenie w zakresie edukacji domowej, opowiedzą zarówno o powodach jej rozpoczęcia, jak i innych ciekawych aspektach tego zagadnienia. Spotkanie zostało pomyślane jako forum wymiany myśli między rodzicami – zaproszeni goście zgodzili się odpowiedzieć na pytania zadawane przez rodziców w nurtujących ich kwestiach.

Z pewnością nie zabraknie wśród nich pytań o powody obrania tej nietypowej drogi, odczucia dzieci, a przede wszystkim o praktyczne kwestie – np. związane z harmonogramem dnia, nauką przedmiotów powszechnie uznawanych za trudne, realizację potrzeby kontaktu z rówieśnikami itd.

Swoimi doświadczeniami podzielą się m.in.: Sylwia Jabs – mama czworga dzieci, w tym trojga w edukacji domowej, działająca na rzecz obrony kobiecości oraz promocji macierzyństwa; Magda Karpienia – mama trojga dzieci uczonych w domu, która wraz z mężem Rafałem – trenerem etyki outdoorowej, edukatorem leśnym i surwiwalowym, współtworzy w okolicach Płocka inicjatywę "Czas na las – wyprawy leśne", Ewa Zaręba – mama siedmiorga dzieci, w tym trojga w edukacji domowej i Zuzanna Zarzycka – mama pięciorga dzieci, w tym dwojga w edukacji domowej.

- Chcemy podczas spotkania z jednej strony przybliżyć rodzicom obraz edukacji domowej niejako od kuchni i służyć im radą, gdyby sami się zdecydowali na tę wyjątkową przygodę, ale z drugiej strony rozwiać krzywdzące mity, które narosły na temat nauki w domu i osób, które się w nią zaangażowały – wyjaśnia Sylwia Jabs.

Spotkanie jest skierowane nie tylko do osób, które zamierzają uczyć swoje dzieci w domu, ale do wszystkich, którzy są zainteresowani edukacją dzieci i młodzieży. Podczas spotkania będą bezpłatnie rozdawane opracowane przez ekspertów poradniki dla rodziców dotyczące m.in. zagrożeń cyfrowych.

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca, w poniedziałek, o godzinie 17:00 w biurowcu COTEX przy al. Piłsudskiego 35 (sala konferencyjna na IV piętrze, wejście nr 2 – środkowa klatka). Wstęp jest bezpłatny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama