Nowy numer 26/2022 Archiwum

Odnaleziona pielgrzymka?

Już wkrótce z Winnicy do Pułtuska przejdzie piesza pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w intencji trzeźwości narodu. Czujcie się zaproszeni!

Przez wiele lat z diecezji płockiej szła pielgrzymka do Niepokalanowa w tej samej intencji. Na początku lipca, z Bieżunia, Płocka, Sierpca i Ciechanowa, przez 6 dni wędrowała rzesza pątników. Kilka lat temu, po cichu, tradycja tych pielgrzymek ustała.

Tym bardziej cieszy fakt, że chociaż z innego miejsca i w innym środowisku, jednak potrzeba takiej modlitwy i ofiary będzie wskrzeszona. W sobotę 21 maja z parafii Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych o godz. 9 wyruszy piesza pielgrzymka do parafii św. Jana Pawła II w Pułtusku. Jej patronem będzie święty papież Polak.

- Myśl o tej pielgrzymce zrodziła się już dwa lata temu, w związku z 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły, ale przeszkodziła nam pandemia. Jednak w naszej wspólnocie zaangażowanie na rzecz trzeźwości nie osłabło: co miesiąc spotykamy się w Winnicy na Mszy św. w tej intencji, a teraz nareszcie wyruszymy w pieszej pielgrzymce - mówi Henryk Kowalczyk, wicepremier polskiego rządu i minister rolnictwa, a także od lat zaangażowany we wspólnotę Domowego Kościoła i w Diakonię Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w diecezji płockiej.

- Do modlitwy i działania wciąż popychają nas słowa św. Jana Pawła II, z których zrodziła się krucjata: "Przeciwstawiajcie się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności". Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy są na tej drodze i chcą w ten sposób ratować innych ludzi. Zależy nam na obecności, świadectwie i modlitwie za uzależnionych oraz na promocji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka - zachęca H. Kowalczyk.

Pielgrzymka jest otwarta dla wszystkich chętnych, jej trasa (15,5 km) będzie wiodła z Winnicy, przez Winniczkę, Bulkowo, Lipniki, do Pułtuska. O godz. 14 będzie sprawowana Msza św. w kościele szkolnym w Pułtusku. Duchowym przewodnikiem w drodze będzie ks. Zbigniew Paweł Maciejewski, proboszcz z Winnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama