Nowy numer 25/2022 Archiwum

Umajone figurki

Wypiękniały przydrożne krzyże i kapliczki. Pokażmy je na: plock.gosc.pl.

Już od 158 lat w diecezji trwa tradycja nabożeństw majowych w kościołach i przy przydrożnych krzyżach oraz figurach. Te ostatnie wypiękniały w ostatnim czasie: na nowo pomalowane, ukwiecone i ozdobione wstążkami są świadkami wiary i ludowej tradycji. Chcemy je pokazać na naszej stronie plock.gosc.pl.

Zachęcamy naszych czytelników do podzielenia się zdjęciami figur z waszych ulic, miejscowości, a nawet przydomowych ogrodów. Prosimy o przesyłanie na adres: plock@gosc.pl zdjęć z opisem (miejsce, nazwa parafii, kto jest autorem zdjęcia), z dopiskiem "Majowe 2022". W ten sposób chcemy pokazać, jak piękna i bogata, jak wciąż jest żywa tradycja nabożeństw majowych w diecezji płockiej. Na zdjęcia czekamy do 31 maja.

Przypominamy, że administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach, ul Wita Stwosza 11. Pełna treść klauzuli informacyjnej dostępna na stronie TUTAJ. Przesłanie zdjęcia wraz z danymi ich autora będzie równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację na naszej stronie plock.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama