Nowy numer 33/2022 Archiwum

Zbiórka darów w autobusie

W Płocku Komunikacja Miejska uruchamia mobilny punkt zbiórki produktów dla mieszkańców Ukrainy, a od środy Urząd Miasta uruchamia specjalną infolinię w języku ukraińskim.

Jak informuje KM w Płocku w kolejnych dniach w różnych częściach miasta będzie stał zaparkowany specjalnie oznakowany autobus.

Będzie można zostawić w nim dary, które zostaną przekazane m.in. do partnerskiego miasta Płocka - do Żytomierza na Ukrainie. Potrzebne są konkretne produkty żywnościowe, środki chemiczne i sprzęty.

W mobilnym punkcie można składać środki medyczne, w tym materiały opatrunkowe – plastry, bandaże, gazy i nożyczki do opatrunków, środki na oparzenia, leki przeciwbólowe, witaminy.

Potrzebne są także artykuły higieniczne i środki czystości (m.in. pieluchy, chusteczki nawilżające, podpaski), mydło, szampony oraz artykuły spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia, takie jak mąka, kasza, ryż, cukier, mleko w proszku, konserwy, herbata, kawa.

Obrońcom Żytomierza potrzebne są przede wszystkim: krótkofalówki, kamery termowizyjne, męska bielizna termiczna, męskie buty wojskowe lub trapery, wełniane skarpety, rękawice, ciepłe czapki. Można także przekazywać latarki, baterie, butelki z filtrem.

W najbliższych dniach Komunikacja Miejska w Płocku będzie prowadziła zbiórkę w następujących punktach: w środę (2 marca) w godz. 13.00- 19.00 autobus będzie czekał na darczyńców na pętli autobusowej na osiedlu Borowiaczki; następnie w czwartek (3 marca) i w piątek (4 marca) w godz. 13.00 – 19.00 pojawi się na parkingu przy sklepie Kaufland, przy ul. Gałczyńskiego 11, i w sobotę (5 marca) w godz. 13.00 – 19.00 autobus zaparkuje na Podolszycach, przy Galerii Mazovia, ul. Wyszogrodzka 127. Dodatkowo KM - Płock uruchomi stacjonarny punkt zbiórki, na terenie bazy przy ul. Przemysłowej 17. Punkt będzie czynny całodobowo.

Z kolei od środy, 2 marca Miasto uruchamia specjalną infolinię w języku ukraińskim pod nr tel. 24 367 15 69. Będzie ona dostępna w godzinach pracy urzędu (poniedziałek -środa: 7:30-15:30, czwartek: 8:30-17:30, piątek: 8:30-15:30). Do Żytomierza trafił już pierwszy transport ze zbiórką humanitarną od płocczan, ale zbiórka na Ukrainę trwa w Płocku w dalszym ciągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama