Nowy numer 26/2022 Archiwum

Pułtusk. Kolędy z misją

W niedzielę 23 stycznia w parafii św. Jana Pawła II organizowany jest koncert i zbiórka pieniędzy na rzecz misyjnych dzieł na Jamajce.

Charytatywny koncert kolęd zaplanowano na godz. 18, a poprzedzi go Msza św. o 17.

Świąteczne muzykowanie jest pretekstem do zorganizowania zbiórki, która pomoże zrealizować duszpasterskie inicjatywy ks. Kamila Kowalskiego, pierwszego misjonarza diecezji płockiej, który od 2020 roku posługuje w jamajskiej diecezji Montego Bay.

- Jesteśmy młodą wspólnotą, ale kiedy tylko jest taka możliwość chętnie wspieramy dzieła misyjne i misjonarzy, czy angażujemy się  w adopcję serca. Wiem, że posługa ks. Kamila na Jamajce nie jest łatwa, dlatego bardzo się cieszę, że możemy okazać mu wsparcie, zarówno samym koncertem, jak i poprzez zebrane pieniądze. Jest to z pożytkiem także dla wspólnoty, bo akcja ta uwrażliwia na potrzeby innych i uczy się dzielić – opowiada ks. Sławomir Stefański, proboszcz u św. Jana Pawła II.

Pieniądze ofiarowane do dyspozycji duszpasterskiej ks. Kamilowi osobiście przekaże ks. Bogdan Kołodziejski, wikariusz pułtuskiej parafii, który w ferie zimowe pomoże współbratu w misyjnej posłudze.

- Wielu wyobraża sobie to miejsce jako raj na ziemi. Niestety, Jamajka to nie tylko roztańczona wyspa słońca, muzyki reggae i piaszczystych plaż, które mają zachęcać turystów. W rzeczywistości wielu ludzi żyje tam w skrajnej biedzie, kwitnie przestępczość. Jestem w stałym kontakcie z ks. Kamilem i wiem, że każda pomoc jest na wagę złota. Księża misjonarze prowadzą szkoły, szpitale, sierocińce, dystrybuują także żywność. Nasze dary zostaną dobrze spożytkowane, m.in. na potrzeby jamajskich dzieci, którym na co dzień pomaga nasz misjonarz - zapewnia ks. Kołodziejski.

Koncert transmitowany będzie także na Facebooku parafii św. Jana Pawła II.

Więcej szczegółów tutaj.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama