Nowy numer 21/2022 Archiwum

Z gestem na Wschód

To nie tylko paczka na święta, ale przede wszystkim spotkanie z rodakami na Wileńszczyźnie jest sednem akcji, po raz  kolejny zorganizowanej przez płocką fundację „Cokolwiek uczyniliście”.

Jak przyznał Witold Wybult, prezes fundacji „Cokolwiek uczyniliście”, tegoroczna zbiórka była rekordowa. – Stało się to możliwe dzięki wsparciu fundacji Enea i Energa Grupy Orlen oraz, jak zawsze niezawodnej, pomocy mieszkańców Płocka i okolic. Przygotowaliśmy 400 paczek, po 8 kg każda, oraz 140 wyprawek szkolnych. Pojedziemy do dwóch miejscowości i odwiedzimy dwie szkoły na Wileńszczyźnie – mówił W. Wybult na konferencji prasowej w Płocku.

Ponieważ w tegoroczną akcję pomocy włączyły się dwie spółki Skarbu Państwa, na konferencji prasowej byli obecni Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych, i Małgorzata Kit-Krawczyk, prezes fundacji Energa. – To są nasi rodacy. Mieszkają na Kresach, mają o wiele trudniej w życiu niż my. Naszym obowiązkiem jest ich wspierać. Przez udział w tej akcji pielęgnujemy ducha polskości i wiary oraz podtrzymujemy więzi między nami. To dar serca, który płynie z Płocka na Kresy – podkreślił minister Małecki.

Oprócz wsparcia materialnego celem akcji jest przede wszystkim spotkanie z rodakami. – To gest solidarności i podziękowanie za podtrzymywanie polskiego ducha – dodała Małgorzata Kit-Krawczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama