Nadzieję trzeba obudzić: w Kościele, w rodzinie, w młodych i w ruchach kościelnych. Piszemy o tym w najnowszym "Gościu Płockim" na początku Adwentu i nowego roku liturgicznego.
Odbyło się diecezjalne spotkanie młodych w Płocku, po raz pierwszy w jesiennej odsłonie, w niedzielę Chrystusa Króla. Nie przyciągnęło tłumów, ale dla młodzieży ze Strzegowa, Nasielska czy Rypina, która przyjechała wraz z duszpasterzami, z pewnością było to owocne doświadczenie wiary. Co ważne, ci którzy uczestniczyli w tegorocznym ŚDM w Płocku, nie przeżywali go tylko dla siebie. Czy podzielą się tym doświadczeniem z innymi?
Cieszą się, że ich bractwo od 100 lat działa przy płockiej farze, ale martwią się, czy duch św. Franciszka z Asyżu nie przeminie razem z nimi. O tym zresztą powiedzieli w spontanicznej i szczerej rozmowie bp. Piotrowi Liberze. Ukryci, franciszkańscy, zwykli-niezwykli siostry i bracia, czekają na następców, bo wierzą, że franciszkańska idea jest ciągle żywa, aktualna i atrakcyjna....
18 młodych mężczyzn na trzy dni przyjechało do seminarium. Jak sami przyznali, bardzo sobie cenią ciszę, skupienie, kleryckie modlitwy i rozmowy. Dzieło powołania to kolejna wielka sprawa - którą miejmy nadzieję - podejmą młodsze pokolenia... To tylko trzy przykłady zadań, w których w naszym Kościele trzeba obudzić nadzieję. Zwłaszcza teraz, na początku Adwentu.
Zapraszamy do lektury "Gościa Płockiego", a w nim m.in.
Zapraszamy do oglądania galerii "Gościa Płockiego".