Nowy numer 32/2022 Archiwum

Przasnysz wciąż czyta św. Jana Pawła II

Już po raz siódmy w przasnyskiej farze wybrzmiały fragmenty papieskiego nauczania.

Kolejna edycja akcji "Przasnysz czyta papieża" miała podobny przebieg jak w ubiegłych latach. Tak jak rok temu można było przeczytać wybrany przez siebie fragment dzieł św. Jana Pawła II, z czego skorzystało wiele osób.

W kościele farnym wybrzmiały m.in. fragmenty encykliki "Evangelium Vitae", papieskich homilii, listów, m.in. do dzieci i do prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Czytanie, które tym razem odbywało się w niedzielę, nazajutrz po 43. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, rozpoczęło się już o 7.00, jeszcze przed pierwszą Mszą św., i było kontynuowane między kolejnymi Eucharystiami.

Wśród 36 czytających byli członkowie m.in. Domowego Kościoła, stowarzyszenia Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa i innych grup. Nie zabrakło też członków Oazy Dzieci Bożych, którym często towarzyszyli rodzice, dzięki czemu czytanie miało charakter rodzinny.

Jak mówi inicjatorka i koordynatorka akcji, bibliotekarka Luiza Dawidziuk, w tym roku zgromadziła ona również wielu słuchaczy. Większe grono stanowiły osoby, które zostały po Mszy św., aby posłuchać. Nigdy jednak nie zdarzyło się tak, aby nie było nikogo słuchającego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama