Nowy numer 48/2021 Archiwum

Aby zatęsknili za Kościołem

Na YouTubie, Facebooku, Instagramie, a nawet na TikToku rośnie w siłę nowy projekt, który pokazuje, że „życie z Bogiem wcale nie musi być nudne”.

Nie mówimy o Bogu wprost. Zamiast tego chcemy pokazać, że czas z Nim spędzony to nie tylko „klepanie pacierza”. Pokazujemy różne aktywności, rozrywkę, styl życia, a przy okazji komentujemy to w taki sposób, żeby miało pewien morał – opowiada ks. Bogdan Kołodziejski, wikariusz parafii pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku, który razem ze swoją siostrą, uzdolnioną aktorsko Moniką, prowadzi na YouTubie kanał ewangelizacyjny. Nazwa „Podobni od zawsze” to gra słów, która tak jak logo pełna jest ukrytych symboli i wiele mówi o samej idei projektu.

– Jako rodzeństwo jesteśmy podobni do siebie, ale każdy człowiek podobny jest też do Boga, stworzony na Jego obraz. Chodzi o to, żeby to podobieństwo odkryć i w sposób niekonwencjonalny, trochę żartobliwy zbliżyć ludzi do siebie – mówi kapłan. Pierwsze odcinki już cieszą się sporą popularnością zarówno wśród młodzieży, do której przede wszystkim są adresowane, jak i starszych. – Wśród ludzi młodych są ci, którzy tęsknią za Bogiem i za Kościołem. Potrzebują zobaczyć inne jego oblicze, to radosne, wspólnotowe, z daleka od kłótni, skandali – ale bez udawania, że tego nie ma. Bardzo chcemy im pokazać, że jest w tym wszystkim miejsce na Miłość i że można Nią żyć – przekonują twórcy.

Nieprzypadkowo premiera pierwszego odcinka miała miejsce 18 września, w święto patrona dzieci i młodzieży, ponieważ twórcy obrali św. Stanisława Kostkę za patrona ich dzieła, a tego samego dnia w Rostkowie bp Piotr Libera pobłogosławił ich działania. – Chcemy zadbać o to, aby filmy były jak najlepszej jakości, aby prezentowały najlepsze treści, ale to, co one zrobią w sercach ludzi, zależy tylko od Pana Boga i w modlitwie oddajemy to w Jego ręce – opowiada ks. Bogdan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama