Nowy numer 26/2022 Archiwum

Święty Wawrzyniec prowadzi od 300 lat

W Bliźnie k. Sierpca bp Piotr Libera przewodniczył dziękczynieniu za kościół i za chleb powszedni.

Choć już w ubiegłym roku minęło 300 lat od zbudowania kościoła, to jednak z powodu panującej pandemii dopiero w tym roku do tego miejsca mógł przybyć biskup na uroczystą celebrację odpustową. Tradycyjnie była ona połączona z parafialnymi dożynkami.

– Eucharystię najlepiej rozumieją nie ci, którzy o niej dyskutują i dociekają, jak jest możliwa. Nie ci, którzy na nią nie przychodzą, bo im się nie chce. I nie ci, którzy na niej się nudzą. Eucharystię rozumieją ci, którzy się nią karmią – akcentował biskup w homilii, prosząc, by wierni zapamiętali to ostatnie zdanie. Wiele wątków mówiących o wdzięczności, o chlebie i o pracy dla Kościoła splotło się w czasie uroczystej liturgii, również za sprawą 25-lecia pobytu ks. kan. Mariana Orzechowskiego na probostwie w Szczutowie.

Przypomnijmy, że jest to rodzinna parafia bp. Romana Marcinkowskiego. Na obchodach 300-lecia kościoła filialnego złożono wiele darów, a wśród nich znalazły się dwa ornaty – jeden od bp. Marcinkowskiego, zaś drugi – od bp. Libery.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama