W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela biskup pomocniczy poświęcił XIX-wieczny ołtarz główny - kolejny z odrestaurowanych elementów świątyni wznoszonej przez ród Krasińskich.
Prace przy ołtarzu fundacji Ludwika Krasińskiego trwały przez rok. W ramach podjętych działań wykonano konserwację marmuru oraz mosiężnych, złoconych elementów dekoracyjnych: okazałej reliefowej płaskorzeźby przedstawiającej scenę "Opłakiwanie Chrystusa", znajdujących się po jej obu stronach identycznych płycin z symbolami męki Pańskiej (Arma Christi) oraz umieszczonego na drzwiach do tabernakulum symbolicznego przedstawienia "Zdroju życia". Autorstwo ołtarzowych dekoracji przypisywane jest Juliuszowi Faustynowi Cenglerowi, a zaprojektował go najprawdopodobniej Wincenty Rakiewicz.
- W latach 70. i 80. XIX w. miała miejsce przebudowa wnętrza świątyni. Ołtarz pochodzi właśnie z tego okresu. Od tamtego czasu pozostał centralnym miejscem naszej świątyni. Ostatnia jego renowacja miała miejsce po wojnie, w 1946 r., kiedy dokonano również jego rekonsekracji. Przy okazji ubiegłorocznych prac konserwatorskich powróciły pewne jego elementy, jeszcze sprzed wojny. Wszystko po to, aby odzyskał dawny blask - mówił ks. proboszcz Krzysztof Kujawa.
W ramach poczynionych prac dawny blask odzyskał także XVII-wieczny krzyż oraz figury Matki Bożej Bolesnej i św. Jana Apostoła, które stoją bezpośrednio pod krucyfiksem. Realizacja dzieła była możliwa dzięki dotacji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz przy wsparciu parafian.
Ołtarz poświęcił sufragan płocki, który w uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela, patrona parafii w Krasnem, udzielił tutejszej młodzieży sakramentu bierzmowania. - Ołtarz jest centralnym miejscem każdego kościoła. To tu sprawowana jest Eucharystia. Ten przedsoborowy ołtarz przykuwa uwagę pięknem i dostojnością. Dziękuję za waszą troskę o kościół parafialny. Od lat dbacie o to, aby go odnawiać, upiększać, chronić jego zabytkowe elementy od zniszczenia. Przywracacie blask tej historycznej świątyni - dziękował bp Milewski.
Poświęcony ołtarz nie jest jedynym z elementów wyposażenia kościoła, któremu w ostatnim czasie udało się przywrócić pierwotny wygląd. W ubiegłym roku renowacji poddano m.in. XVII-wieczną chrzcielnicę i marmurowe epitafia Krasińskich w nawie głównej kościoła.