Nowy numer 30/2021 Archiwum

Już bez dyspensy w niedzielę

Od 20 czerwca wiernych diecezji płockiej oraz wszystkich osób przebywających na jej terenie przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

Wraz z łagodzeniem pandemicznych obostrzeń przez rząd, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, po 16 miesiącach od wprowadzenia pierwszej dyspensy od uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych i świątecznych, biskup płocki odwołuje ją od najbliższej niedzieli.

Poniżej publikujemy dekret biskupa Piotra Libery:

"Uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz decyzję biskupów zgromadzonych na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej, z dniem 20 czerwca 2021 r. odwołuję niniejszym dekret z dnia 23 października 2020 r., nr 2226/2020, co w szczególności oznacza, że przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wiernych diecezji płockiej oraz wszystkich osób przebywających na jej terenie.

Gorąco zachęcam duszpasterzy i wszystkich wiernych diecezji płockiej do ożywienia życia sakramentalnego z zachowaniem wszelkich zasad dotyczących bezpieczeństwa w czasie trwającej jeszcze pandemii".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama