Nowy numer 30/2021 Archiwum

Zmiany wśród księży - ciąg dalszy

Kto stanie na czele Szkół Katolickich w Płocku, kto będzie kapelanem szpitala na płockich Winiarach... Publikujemy pozostałe zmiany personalne wśród księży, których dokonał biskup płocki.

Wśród dokonanych zmian warto zauważyć, że ks. Jacek Marciniak, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, a wcześniej ojciec duchowny w Niższym Seminarium Duchownym i Niepublicznym Gimnazjum Katolickim w Sikorzu, od 1 lipca będzie pełnił obowiązki dyrektora Szkół Katolickich w Płocku. Zastąpi on ks. dr Artura Janickiego, dotychczasowego dyrektora tych placówek, który od 2017 r. najpierw organizował i prowadził szkołę podstawową, wygaszane gimnazjum i liceum. Ks. dr Janicki od 1 lipca 2021 r. został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, ze zleconą opieką duszpasterską nad Szkołami Katolickimi w Mławie.

Ks. Krzysztof Szuliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Płocku, od 1 lipca będzie kapelanem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Zastąpi on w tej funkcji ks. Marcina Zboińskiego, dotychczasowego kapelana.

Ks. Paweł Sobiecki, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlin Twierdza), od 1 września będzie pracownikiem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Płocku, a jednocześnie rezydentem przy płockiej farze.

Ks. Piotr Adamiak, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Stanisława BM w Bieżuniu, od nowego roku akademickiego zostanie skierowany na studia stacjonarne z psychologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

Inne zmiany dotyczą dwóch dekanatów: w Gostyninie nowym dziekanem będzie ks. Andrzej Rutkowski, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego, zaś wicedziekanem – ks. Krzysztof Jończyk, nowy proboszcz parafii pw. św. Marcina w Gostyninie. W dekanacie płockim zachodnim nowym wicedziekanem będzie ks. Witold Zembrzuski, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Brwilnie.

Biskup płocki zatwierdził nominacje dotychczasowych administratorów parafii na proboszczów. Dotyczy to pięciu księży: Ryszarda Błaszkowskiego z Kobylnik, Zbigniewa Olszewskiego z Niedzborza, Dariusza Sielczaka z Janowca Kościelnego, Pawła Sprusińskiego z Janowa i Sławomira Wądołka ze Skierkowizny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama