Nowy numer 23/2021 Archiwum

Sfotografuj maryjny maj!

Naszych Czytelników zapraszamy do wzięcia udziału w fotograficznym przeglądzie najciekawszych przydrożnych kapliczek z terenu diecezji płockiej.

Czy maj nie jest najpiękniejszy przy naszych kapliczkach i przydrożnych krzyżach? Te przydrożne znaki wiary są zadbane i przystrojone, a także "omodlone", zwłaszcza w tym miesiącu. Tak o tej polskiej tradycji powiedział Ojciec Święty Franciszek do Polaków, na audiencji generalnej 5 maja:

Miesiąc maj, poświęcony Najświętszej Maryi Pannie, jest wam szczególnie bliski. Zgodnie z tradycją waszych ojców gromadzicie się w kościołach, domach, a także przed obrazami i figurami Matki Bożej, umieszczonymi na placach, skrzyżowaniach dróg oraz w przydomowych kapliczkach po to, aby kontemplować jej piękno, miłość i dobroć.

Dlatego zapraszamy Czytelników "Gościa Płockiego" do wzięcia udziału w fotograficznym przeglądzie najciekawszych przydrożnych kapliczek z terenu diecezji płockiej i przesyłanie ich na adres: plock@gosc.pl do 31 maja włącznie, z dopiskiem "Kapliczki 2021".

Zdjęcie w formacie JPG, nie powinno mieć wielkości większej niż 2 MB. W e-mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska autora zdjęcia oraz miejscowości, w której znajduje się kapliczka. Najchętniej będą widziane zdjęcia wykonane w czasie nabożeństwa majowego wraz z modlącymi się przy przydrożnych krzyżach i figurach wiernymi.

Prosimy również o podanie następujących informacji: kiedy kapliczka powstała, od jak dawna odbywają się przy niej nabożeństwa majowe, czy z tym miejscem jest związana jakaś ciekawa historia lub podanie, a jeśli tak, to jakie.


Przesłanie zdjęcia wraz z danymi ich autora będzie równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację w galerii zdjęć na naszej stronie plock.gosc.pl. Nadesłane fotografie nie mogą naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich, w szczególności praw autorskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama