Nowy numer 18/2021 Archiwum

Majówka z miastem bohaterem

W długi majowy weekend na płockim ratuszu będzie można wieczorami zobaczyć multimedialny pokaz upamiętniający 100. rocznicę odznaczenia miasta Krzyżem Walecznych.

Już od piątku 30 kwietnia mury ratusza na Starym Rynku w Płocku staną się tłem wyjątkowego pokazu multimedialnego, z wykorzystaniem techniki video mappingu. Do 3 maja włącznie różnokolorowe światło będzie zmieniać elewację zabytku po zapadnięciu zmroku. Dzięki pokazowi będzie można poczuć się jak w Płocku sprzed stu laty.

Jak informuje ratusz, w artystycznej formie, dzięki wyświetlanym grafikom, w symboliczny sposób zostanie przypominane i upamiętnione odznaczenie Płocka Krzyżem Walecznych za bohaterstwo jego mieszkańców w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Na przygotowanych animacjach pojawią się postacie, które swoimi działaniami w 1920 r. i 1921 r. zapisały się w historii tego miasta, m.in. Marcelina Rościszewska, Antolek Gradowski, Tadzio Jeziorowski, a także sam marszałek Józef Piłsudski.

Warto w ten majówkowy weekend wybrać się więc na wieczorny spacer na płocki Stary Rynek. Każdego wieczora animacje będą prezentowane kilkukrotnie, aby każdy mógł bezpiecznie je obejrzeć. Początek pierwszego pokazu codziennie ok. 20.30.

Świetlne widowisko przygotował Urząd Miasta Płocka razem z Płockiem Ośrodkiem Kultury i Sztuki. Partnerami tego przedsięwzięcia są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Biuro Programu Niepodległa oraz firma MIRBUD S.A.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama