Nowy numer 25/2022 Archiwum

Małżeńskie „Ufam Tobie”

Na rozpoczęcie Roku Rodziny małżonkowie wraz z dziećmi, w obecności bp. Piotra Libery, zawierzyli się Jezusowi Miłosiernemu.

Przez najbliższe miesiące sanktuarium na Starym Rynku w Płocku będzie miejscem szczególnej modlitwy w intencji rodzin, zwłaszcza tych dotkniętych kryzysami i problemami.

22 marca dokonano w nim aktu zawierzenia rodzin Miłosierdziu Bożemu. „Ufamy, że dzięki Twemu miłosierdziu mocno złączyłeś naszą rodzinę sakramentem małżeństwa i udzielasz nam wielu łask. Ufamy, że nadal nie pozostawisz nas bez Twojej pomocy i łaski” – modlili się małżonkowie Ewa i Bogdan Zarębowie wraz z dziećmi. Biskup Piotr Libera podczas Mszy św. mówił, że serce rodziny szczęśliwej to serce oddychające miłosierdziem, karmiące się nim i nieustannie je ofiarujące.

– Czy to nie miłosierdzie jest wpisane w słowa, o których tak często mówi, zwracając się do rodzin, papież Franciszek: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”? Z nich składa się jakby „koronka do miłosierdzia w rodzinie”; bo w nie właśnie wpisane są i miłość, i czułość, i zaufanie, i ofiara – dodał biskup Piotr.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama