Nowy numer 18/2021 Archiwum

Płońsk. O Bogu po męsku

Przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu wspólnota Wojowników Maryi z diecezji spotkała się, aby formować swoje serca.

Całkowicie zaufajcie Jezusowi. Zaufanie to narzędzie do największych cudów w naszym życiu – przekonywał mężczyzn salezjanin ks. Dominik Chmielewski SDB, obecny podczas spotkania w parafii św. Michała Archanioła.

Opiekun duchowy męskiej wspólnoty Wojowników Maryi przyjechał do Płońska, aby modlić się z braćmi z regionu. Podczas Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu poruszał kwestie Bożego ojcostwa, a także zachęcał do uporządkowania i zrozumienia ziemskich relacji ojciec–syn.

– Niech nigdy nic nie wyrwie wam z serca całkowitej pewności, że jesteście umiłowanymi synami Boga. On potrzebuje twojego czasu, żeby dać ci doświadczenie tej miłości. Jeżeli nie masz czasu na adorację, na bycie z Nim sam na sam, nie wzrośniesz w tej miłości – mówił ks. Chmielewski.

We wspólnej modlitwie wzięli udział także kapłani pracujący z męskimi grupami w diecezji. – Ucieszyła nas obecność nie tylko ks. Dominika, ale i naszych księży. Bez nich nie jesteśmy w stanie sobie poradzić i trwać. Potrzebujemy ich wiedzy, wsparcia i posługi. Widzę po swoim życiu i świadectwach chłopaków, jak bardzo potrzebne są takie wspólnoty dla mężczyzn. To ma przełożenie na nasze życie, na dom, relacje – komentował Sławek, lider płońskiej wspólnoty.

W spotkaniu wzięli udział także panowie z pułtuskiej grupy wojowników, którzy poprowadzili modlitwę różańcową, oraz reprezentacja z Sierpca, która zaangażowała się w służbę ołtarza.

– Dla mnie najbardziej wyjątkowa była adoracja. W sercu dziękowaliśmy Bogu, że jest naszym Ojcem. To było coś pięknego. Duchowo bardzo się podbudowaliśmy – opowiada Jacek Piętka z Pułtuska.

Do Wojowników Maryi dołączyła także grupa Rycerzy Jana Pawła II. Te dwie męskie wspólnoty wspierają się i chętnie podejmują modlitewne inicjatywy, np. prowadząc Męski Apel Maryjny w sanktuarium w Koziebrodach.

Na zakończenie zorganizowano spotkanie informacyjne, które miało rozwiać wątpliwości, zachęcić i zmobilizować kolejnych mężczyzn do wstąpienia w szeregi wspólnoty, której patronką jest Maryja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama