Nowy numer 8/2021 Archiwum

Drobin znów bez burmistrza

W kwietniu mieszkańcy spotkają się przy urnach, aby w ponownym głosowaniu wybrać włodarza miasta i gminy.

Głosowanie odbędzie się w niedzielę 11 kwietnia. Na początku lutego wojewoda Konstanty Radziwiłł wydał w tej sprawie stosowne zarządzenie, z którym można zapoznać się m.in. w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego oraz na stronie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Płocku.

Do 27 marca rozplakatowane zostanie obwieszczenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Drobinie o zarejestrowanych kandydatach na burmistrza miasta i gminy Drobin.

Do 6 kwietnia można będzie dopisać się do spisu wyborców lub zgłosić Komisarzowi Wyborczemu w Płocku zamiar głosowania korespondencyjnego w przypadku, kiedy w dniu wyborów dana osoba będzie podlegała obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych.

Przypomnijmy, że po tym, jak w wyniku tragicznego wypadku Drobin stracił swojego włodarza Andrzeja Samoraja w czerwcu ubiegłego roku, we wrześniu przeprowadzono przedterminowe wybory na stanowisko burmistrza. Swoje kandydatury zgłosili Krzysztof Wielec z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Grzegorz Szykulski z Prawa i Sprawiedliwości. Różnica dwóch głosów zadecydowała o zwycięstwie tego drugiego.

W niedługim czasie do Sądu Okręgowego w Płocku wpłynął wniosek ukazujący błędy i zaniedbania zaistniałe podczas wrześniowych wyborów. Wątpliwości dotyczyły m.in. niedotrzymania terminów głosowania korespondencyjnego oraz nadużyć przy zliczaniu głosów. W październiku sąd przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o unieważnieniu wyborów. Komitet Wyborczy Grzegorza Szykulskiego odwołał się do Sądu Apelacyjnego w Łodzi, ale ten zażalenie odrzucił podtrzymując postanowienie w sprawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama