Nowy numer 8/2021 Archiwum

Biskup płocki wspiera strażaków nad Wisłą

Biskup Piotr Libera spotkał się ze strażakami, którzy zabezpieczają Płock przed powodzią.

W sobotnie południe biskup Piotr Libera spotkał się z pracownikami Państwowej Straży Pożarnej w komendzie na płockim osiedlu Radziwie. Komendant PSP Grzegorz Padzik razem z wicekomendantem wojewódzkiej straży pożarnej, starszym brygadierem Dariuszem Stumskim, przedstawili aktualną sytuację na Wiśle i wykonywane przez straż zadania. Strażacy wyjaśnili, że koncentrują się one na zabezpieczaniu budynków i całodobowych dyżurach na wałach przeciwpowodziowych. Na Twitterze biskup zapisał:

Spotkałem się dziś z druhami zawodowej straży pożarnej w komendzie na płockim Radziwiu. Zapoznałem się też z ich służbą monitorującą sytuację na Wiśle w rejonie ul. Rybaków. Strażakom należą się słowa uznania i podziękowania za ofiarną pracę w zimowych warunkach. Dziękuję!

Bp Libera zapewnił o swojej modlitwie za przyczyną św. Floriana, patrona strażaków. Nie zabrakło też pączków od biskupa dla druhen i druhów.

Następnie w towarzystwie dowódców udał się na brzeg skutej lodem Wisły, gdzie pozdrowił zespół strażaków monitorujących sytuację u podnóża skarpy wiślanej, na której wznosi się płocka katedra. Życzył im wytrwałości i zdrowia, które szczególnie jest potrzebne podczas pracy w utrzymujących się ostatnio niskich temperaturach.

Na Wiśle trwa walka z lodem. W sobotę wyruszyło z Włocławka w kierunku Płocka sześć lodołamaczy. Pozwoliły na to warunki pogodowe i lżejszy mróz. Jednostki dopłynęły jednak na wysokość Dobrzynia nad Wisłą, następnie powróciły do bazy we Włocławku. Akcja ma być kontynuowana w niedzielę, a jeśli chodzi o kolejne dni, będzie to uzależnione od warunków pogodowych. Jak podają służby monitorujące sytuację na Wiśle, w ciągu ostatniej doby poziom wody w Wiśle w Płocku opadł o 20 cm.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama