Nowy numer 8/2021 Archiwum

Płock. Duszpasterstwo młodzieży zarzuca sieci

Czas na odmrożenie duszpasterstwa młodzieży w diecezji płockiej.

Spotkania online, cykl świadectw, stacjonarne rekolekcje wielkopostne i letnie Diecezjalne Dni Młodzieży proponuje na najbliższe miesiące Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży "Studnia", zastrzegając jednocześnie, że spotkania stacjonarne odbędą się, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna w kraju.

DDM Studio jest nową propozycją Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży i okazją do bliższego poznania grup młodzieżowych w diecezji. Ma on przypomnieć, że DDM "Studnia" jest miejscem dla każdego. To duszpasterstwo tych, którzy mają już wspólnotę, jak i tych, którzy nie są związani z żadną grupą lub poszukują swojego miejsca. Szczególnie z myślą o tych drugich wystartował program online, gdzie w kolejnych odcinkach poznajemy diecezjalne wspólnoty wdziane oczami młodych, którzy w nich działają.

- Przedstawiciele tych grup podczas swobodnej rozmowy opowiadają o nich, po to aby oglądający nas mogli dowiedzieć się więcej o konkretnej formacji i może zdecydować o dołączeniu do nich. Chodzi też o autentyczne, radosne świadectwo i pozytywny obraz Kościoła – mówi ks. Krzysztof Ruciński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Pierwsze 5 odcinków przybliża 5 grup działających w parafiach diecezji: Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Laboratorium Wiary, Wojsko Gedeona i Liturgiczna Służba Ołtarza. Kolejne, będą poruszały tematy bliskie ludziom młodym.

W planach jest również cykl spotkań pod nazwą "Jak ryba w wodzie", czyli świadectwa osób, które dobrze czują się w Kościele i traktuję go jako swoje miejsce do życia

W Wielkim Poście, z racji 90. rocznicy objawień Jezusa Miłosiernego, od 19 do 21 lutego o 20.00 na kanale YouTube DDM Studnia odbędą się internetowe rekolekcje "Zobaczyć miłosierdzie". W programie: konferencja, wprowadzenie do osobistej modlitwy na kolejny dzień przygotowania do rocznicy i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

19 lutego - Zobaczyć Miłosierdzie w Biblii – ks. Jarosław Kwiatkowski
20 lutego - Zobaczyć Miłosierdzie w "Dzienniczku" św. Faustyny – ks. Krzysztof Ruciński
21 lutego - Zobaczyć Miłosierdzie w nauczaniu papieża Franciszka – ks. Jarosław Tomaszewski

W Wielkim Tygodniu, od 29 do 31 marca są planowane stacjonarne rekolekcje pod hasłem "Oblicze Boga", które poprowadzi o. Janusz Pyda dominikanin, duszpasterz akademicki duszpasterstwa "Beczka" w Krakowie.

- Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, postaramy się zorganizować pod koniec czerwca w Płocku Diecezjalne Dni Młodzieży. Były to powrót do podobnych spotkań sprzed kilku lat. Chodzi o doświadczenie wspólnoty młodego Kościoła, modlitwę i integrację – mówi ks. Krzysztof Ruciński, dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego "Studnia" w Płocku.

Od 26 czerwca do 1 lipca zaplanowana jest Szkoła Kontaktu z Bogiem, czyli rekolekcje dla młodzieży w ciszy, zaś 18 września pielgrzymka młodzieży do Rostkowa. Być może pod koniec sierpnia zostanie zorganizowany rejs pod żaglami dla osób zaangażowanych w działalność DDM "Studnia". Zwieńczeniem tegorocznych inicjatyw będą diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży, które zgodnie z wolą papieża Franciszka, odbędą się 21 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama