Nowy numer 26/2022 Archiwum

Roztropnie i z wiarą

Do opublikowanego kalendarza wydarzeń duszpasterskich w 2021 r. należy dodać klauzulę: „Jeśli nie tyle pandemia, co Bóg pozwoli”.

Wiele z zaplanowanych wydarzeń stoi wciąż pod znakiem zapytania. Na pewno nie odbędzie się diecezjalny Sacrosong, który był zaplanowany jeszcze na wiosnę ubiegłego roku w Nasielsku. Przełożony na ten rok, został już przepisany na następny.

– Tak duże wydarzenie, spotkanie zespołów i chórów, których normalna działalność i próby zostały zawieszone, z naturalnych przyczyn musi poczekać na bardziej odpowiednią chwilę – wyjaśnia ks. Jarosław Kamiński, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego. Wydział Katechetyczny kurii odwołał już styczniowe rekolekcje dla maturzystów, ale wciąż pod znakiem zapytania stoi ich diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, która miałaby się odbyć 9 kwietnia.

Z pewnością wyruszy na szlak, zwłaszcza w tym roku, jubileuszowa 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Udany i bezpieczny okazał się ubiegłoroczny pomysł, aby wędrowała ona w formie sztafety. Jak będzie w tym roku, przekonamy się za kilka miesięcy. W diecezjalnych planach duszpasterskich są również inne wydarzenia, m.in. 25 kwietnia – 5. Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sierpca, 29 maja – 5. Diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów, Lektorów i Parafialnych Zespołów Muzycznych do Czerwińska n. Wisłą, 6 czerwca – celebracja 30. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Płocku, 29 sierpnia – Dożynki Diecezji Płockiej w Karniewie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama