Nowy numer 8/2021 Archiwum

Płock. Jeszcze raz zawierzyć

Na miesiąc przed 90. rocznicą objawienia Jezusa Miłosiernego w Płocku, w sanktuarium na Starym Rynku rozpoczynają się szczególne rekolekcje.

Wystarczy kwadrans, od 23 stycznia do 22 lutego, aby ze słowem Bożym i "Dzienniczkiem", dzień po dniu oddać się Bogu i zawierzyć, jak św. siostra Faustyna. Właśnie rozpoczynają się w sanktuarium szczególne rekolekcje: codziennie o 16.45, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do 90. rocznicy pierwszych objawień Pana Jezusa Miłosiernego.

- Chcemy dobrze wykorzystać te 30 dni w trudnym czasie epidemii, dlatego hasłem rekolekcji są słowa: "Zawierzyć Miłosierdziu w czasie próby". Chcemy zaprosić czcicieli Bożego Miłosierdzia, aby weszli na drogę powierzenia się miłosiernemu Bogu przez Maryję. Od 23 stycznia codziennie o godzinie 16.45 razem z Maryją i św. Faustyną będziemy słuchać słowa Bożego i kontemplować Boże Miłosierdzie, tak, aby 22 lutego, w dniu 90. rocznicy pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego s. Faustynie w Płocku, z ufnością powierzyć się Jezusowi Miłosiernemu. Zapraszamy wiernych na drogę prowadzącą do nawrócenia i uzdrowienia serca. Każdego dnia będziemy oddawać Bogu przez Maryję konkretną przestrzeń swego życia - mówi ks. rektor Tomasz Brzeziński.

Przygotowania do jubileuszu rozpoczęły się już przed rokiem. Przez 11 miesięcy, każdego 22. dnia miesiąca, jest rozdawanych 90 paczek dla ubogich i potrzebujących. Do tej pory rozdano ich już 990. Każdego 5. dnia miesiąca są organizowane spotkania ze świadkiem Bożego Miłosierdzia, odbył się także koncert papieski.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej i profilu facebookowym sanktuarium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama