Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zainteresować słowem...

Do sieci trafiają kolejne filmy z komentarzami do niedzielnych Ewangelii, które przygotowują duszpasterze młodzieży z diecezji.

Chodź na Słówko - to tytuł krótkich, około dwuminutowych produkcji, które od niedawna pojawiają się na kanale YouTube Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży "Studnia". Pomysłodawcami są duszpasterze pracujący z młodzieżą, którzy chcą w ten sposób wesprzeć działania formacyjne oraz pokazać wartość i moc słowa Bożego.

– Filmy powstają z myślą o młodzieży; co więcej – oni sami podpowiedzieli nam, jaka forma przekazu będzie dla nich atrakcyjna, ale korzystać mogą absolutnie wszyscy, którzy chcą pogłębiać więź z Bogiem, zatrzymując się nad Jego słowem. To propozycja dla każdego, kto ma pragnienie formacji, a mam wrażenie, że teraz budzi się w ludziach coraz większa potrzeba pogłębiania swojej wiary – mówi ks. Bogdan Kołodziejski, jeden z siedmiu duszpasterzy zaangażowanych w projekt.

Idea nie zastąpi dotychczasowych działań, ale jest sposobem na sprawdzenie nowych możliwości. Pandemia okazała się doskonałą motywacją do pracy w tej materii.

– Musimy oswajać ten internetowy "kontynent", bo kolejne pokolenia właśnie tam będą szukać Bożych treści. Chcemy kontynuować ten format, dopóki będzie dla kogo. Cieszymy się z wyświetleń, bo one pokazują, że ktoś tego słucha, że to ma sens. Jesteśmy otwarci na poszukiwanie nowych rozwiązań ewangelizacyjnych. Diecezja płocka zasługuje na takie dobre miejsce w sieci, dobrą serię na YouTube, przestrzeń, gdzie można być z Panem Bogiem. Musimy od czegoś zacząć, bo bez tego początku nie będzie spotkania – mówi ks. Tomasz Gerek, wikariusz parafii św. Katarzyny w Dobrzyniu n. Drwęcą.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama