Nowy numer 48/2020 Archiwum

33 dni, aby zawierzyć

W parafii Matki Bożej Fatimskiej w I niedzielę Adwentu rozpoczną się rekolekcje, których zwieńczeniem będzie akt oddania się Jezusowi przez ręce Maryi w nowy rok.

Te trwające 33 dni rekolekcje stają się coraz bardziej popularną formą pobożności maryjnej, którą można odprawiać indywidualnie w domu. Jest ona przygotowaniem do uroczystego aktu całkowitego oddania się Jezusowi przez ręce Maryi. Ten mocny i wyraźny akt wiary wydaje się potrzebny zwłaszcza w czasie epidemii.

– To już druga edycja tych rekolekcji w Ciechanowie, pierwsze odbyły się w roku ubiegłym w parafii św. Piotra Apostoła. Część osób z naszej parafii "zasmakowała" tego doświadczenia i poprosiła, by je powtórzyć w naszej parafii. Stąd zrodziła się inicjatywa tych 33 dni w parafii Matki Bożej Fatimskiej – mówi ks. Łukasz Kamiński, który będzie im przewodził.

Tak naprawdę to każdy sam będzie je odprawiał przy pomocy materiałów ze strony internetowej lub książki, ale co tydzień w kolejne soboty grudnia o godz. 18 w kościele parafii Matki Bożej Fatimskiej będą modlitewne spotkania dla uczestników: Msza św., konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zwieńczeniem rekolekcji opartych na "Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" św. Ludwika Marii Grignion de Montforta będzie uroczysty akt oddania Jezusowi przez ręce Maryi 1 stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, podczas Mszy św. o godz. 10 w kościele św. Jana Pawła II.

Terminy wspólnych spotkań są następujące:

  • 22 listopada, po Mszy św. o 18.00 – spotkanie organizacyjne i wprowadzające w rekolekcje
  • 29 listopada o 18.00 – Msza św. i rozpoczęcie rekolekcji
  • Kolejne soboty: 5, 12, 19 i 26 grudnia o 18.00 – Msza św., konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 31 grudnia o 18.00 – Msza św., nabożeństwo pokutne i możliwość spowiedzi generalnej
  • 1 stycznia 2021 r. o 10.00 – Msza św. połączona z uroczystym aktem oddania się Jezusowi przez ręce Maryi

Wszyscy zainteresowani są proszeni o zgłaszanie uczestnictwa na adres e-mail: zawierzenie33dni@gmail.co, lub telefonicznie: 511 216 129, 600 369 305.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama