Nowy numer 48/2020 Archiwum

Powołaniowe sieci w internecie

Wyższe Seminarium Duchowne organizuje online spotkania o charakterze powołaniowym pt. "Spotkamy się przy Stole!". Do udziału w nich zaproszona jest młodzież męska 15+.

Jest to cykl spotkań o charakterze powołaniowym, który odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom. Pierwsze z nich odbędzie się już 14 listopada.

- Pandemia wymusiła na nas działania w sieci, a ponieważ młodzież jest pokoleniem cyfrowym, dlatego "zarzuciliśmy sieci" w internecie. Cieszę się, że są już pierwsze zgłoszenia, czekamy na kolejne – mówi ks. Radosław Zawadzki, diecezjalny duszpasterz do spraw powołań.

- Tematyka spotkań zrodziła się tegorocznego programu duszpasterskiego, który dotyczy Eucharystii, stąd temat: "Spotkamy się przy stole". A ponieważ nasze rekolekcje powołaniowe w seminarium trwały zazwyczaj trzy dni, to również temat wiodący podzieliliśmy na trzy spotkania, w czasie których będziemy rozmawiali o posłudze księdza przy stole słowa Bożego, Eucharystii i miłosierdzia, czyli w sakramencie pokuty i pojednania – dodaje ks. Zawadzki. Terminy spotkań są następujące:

  • 14 listopada – Stół słowa Bożego
  • 12 grudnia – Stół eucharystyczny
  • 9 stycznia – Stół miłosierdzia

Każde ze spotkań będzie trwało od godz. 13.50 do 17. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. konferencję, grupę dzielenia oraz medytację. Będzie także możliwość zadawania pytań i rozmowy z klerykami. Uczestnicy są proszeni o przygotowanie stanowiska pracy, Pisma Świętego, notatnika i długopisu.

Więcej informacji i zgłoszenia do udziału w spotkaniach pod adresem mejlowym: sebastianksm2@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama