Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przasnysz. Ze słowem św. Jana Pawła II

Już po raz szósty w kościele farnym w Przasnyszu wybrzmiały fragmenty papieskiego nauczania.

Kolejną edycję akcji "Przasnysz czyta papieża", tak jak w ubiegłych latach, zorganizowały parafia św. Wojciecha i Biblioteka Pedagogiczna. Tym razem, w roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, każdy mógł przeczytać ulubiony, wybrany przez siebie fragment jego dzieł, z czego skorzystało wiele osób. W murach przasnyskiej fary wybrzmiały m.in. fragmenty encykliki Evangelium Vitae, Listu do Młodych, Listu do Rodzin, homilii wygłoszonych podczas pielgrzymek do Polski, przemówień ze Światowych Spotkań Rodzin z Ojcem Świętym.

Rozpoczęte o 7.00 czytanie odbywało się przez cały dzień w czasie pomiędzy Mszami św. Uczestniczyło w nim ponad 40 osób, m.in. Rodzina Dzieci Bożych, czyli dzieci z parafialnego koła Oazy Dzieci Bożych z rodzicami, członkowie Domowego Kościoła, uczestnicy Przasnyskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę oraz inni chętni.

– To była piękna niedziela ze słowem św. Jana Pawła II – komentuje jedna z uczestniczek akcji.

– Piękne, mądre i jakże wzruszające słowa, które są ponadczasowe – dodaje inna.

– Niech to będzie zachęta dla nas wszystkich, żeby jak najczęściej sięgać po duchowe dziedzictwo Jana Pawła II – podsumowują organizatorki z Biblioteki Pedagogicznej, zapraszając już na kolejną edycję akcji w przyszłym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama