Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zwiedzić Ciechanów bez wychodzenia z domu

Wirtualne zwiedzanie najcenniejszych zabytków i zrewitalizowanych przestrzeni Ciechanowa - to ciekawa propozycja ratusza, szczególnie na czas pandemii.

Prace nad projektem trwały ponad rok, a ich efekt – jak znalazł na obecną sytuację epidemiczną w kraju. Dlatego przygotowany przez ciechanowski Urząd Miasta wirtualny spacer po najciekawszych miejscach grodu nad Łydynią to strzał w dziesiątkę.

Wirtualny spacerowicz ma do dyspozycji ponad 80 panoram, które zostały złożone w interaktywną całość. Może przy okazji obejrzeć efekty zrealizowanych przez miasto inwestycji i rewitalizacji.

Spacer bez wychodzenia z domu rozpoczyna się na pl. Jana Pawła II, idąc w kierunku Zamku Książąt Mazowieckich, gdzie można podziwiać widok z zamkowej wieży. Później – ul. Warszawska, pl. Kościuszki i kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny zwany "klasztorkiem". – Następnie na Farską Górę, gdzie wśród panoram można znaleźć się we wnętrzu ciechanowskiej fary i podziwiać jej bogate zdobienia i wyposażenie oraz gotyckie mury – zachęca rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. – Spacerując w dół rzeki Łydyni, wirtualnie przenosimy się do parku Marii Konopnickiej. Można także zobaczyć miejski stadion sportowy, most 3 Maja, wąskotorową lokomotywę i zielony labirynt. Dalej spacer wiedzie dzielnicą "Bloki" w kierunku dworca PKP, Hali Targowej "Bloki" oraz zrewitalizowanej Krzywej Hali – wymienia.

Wirtualny spacer umożliwia także wizytę w dzielnicy przemysłowej miasta oraz obejrzenie wieży ciśnień i Parku Nauki Torus. Można także odwiedzić tereny rekreacyjne: ciechanowski ogród botaniczny, zbiornik wodny "Torfy", stworzony od podstaw park miejski "Jeziorko", kąpielisko na Krubinie oraz pumptrack.

– Warto nadmienić, że wiele lokalizacji miasta w popularnym Google Street View jest nieaktualnych, co uniemożliwia osobom spoza Ciechanowa podgląd aktualnego stanu zrewitalizowanych przez miasto przestrzeni, jak np. wieży ciśnień z uruchomionym tam Parkiem Nauki Torus – podkreśla Paulina Rybczyńska.

Spacer ulicami Ciechanowa w wersji wirtualnej jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta Ciechanów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama