Nowy numer 39/2020 Archiwum

"Victoria" w Skępem

- Również i w tym trudnym czasie pandemii, obłożonym wieloma ograniczeniami, nie mogło nas zabraknąć - mówi Leszek Brzeski, prezes sportowego klubu "Victoria", który 8 września przewodził rowerzystom z Płocka.

W sierpniu dotarli na rowerach na Jasną Górę, a już 8 września jak co roku "zameldowali się" u Matki Bożej Skępskiej.

- Nawet w tym trudnym czasie pandemii nie mogło nas tam zabraknąć. Dla wszystkich uczestników było to ważne wydarzenie, i każdy z nas jechał z osobistą intencją, aby podziękować Matce Bożej Skępskiej za opiekę oraz prosić o błogosławieństwo dla siebie i rodziny. Chcieliśmy też w ten sposób zamanifestować swoją przynależność do Kościoła - mówi Leszek Brzeski, prezes Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego "Victoria" oraz płocki radny.

Na odpust Narodzenia NMP wyjechało rankiem sprzed płockiej katedry 17 cyklistów, w tym młodzież szkolna. Mimo silnego wiatru grupa szybko dojechała do celu, aby wziąć udział w sumie odpustowej.

Warto przypomnieć, że PUKS "Victoria" Płock, którego sponsorem jest PKN Orlen, jest pomysłodawcą i organizatorem wielu przedsięwzięć, które poza aspektem sportowym mają charakter patriotyczny i upamiętniający ważne postaci polskiej historii i Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama