Nowy numer 2/2021 Archiwum

Czy słyszycie? KRDP już gra w Rypinie!

Katolickie Radio Diecezji Płockiej rozpoczęło nadawanie programu z Rypina.

Najstarsze radio diecezjalne w Polsce, którego spadkobierczynią jest KRDP, od 27 sierpnia rozpoczęło nadawanie programu z Rypina, na częstotliwości 91,6 MHz. To trzecie miasto na terenie diecezji płockiej, po Płocku i Ciechanowie, na radiowej mapie diecezji. W ten sposób sygnał rozgłośni dociera bez przeszkód do zachodnich krańców diecezji.

Program z Rypina jest rozszerzeniem koncesji przyznanej na Płock, znajdzie się jednak w nim miejsce i czas na informacje z terenu ziemi dobrzyńskiej.

Oficjalne przywitanie ze słuchaczami na antenie radia miało miejsce w czwartek o 15.20. Rypin był bowiem dotąd "białą plamą" na mapie diecezjalnej rozgłośni. Aktualnie program będzie docierał do miasta i najbliższej okolicy.

- Emisja jest prowadzona z masztu ustawionego na kościele parafii pw. św. Stanisława Kostki. Antena nadawcza znajduje się 25 m nad poziomem terenu, a sama emisja odbywa się z mocą 100 W w polaryzacji poziomej na częstotliwości 91,6 MHz - wyjaśnia Michał Wichłacz, dyrektor ds. technicznych KRDP.

Obecnie trwają prace nad uzgodnieniem nowej lokalizacji dla stacji w Pułtusku, aby również we wschodniej części diecezji sygnał rozgłośni był dobrze słyszalny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama