Płońsk. Finał Tour Bitwa Warszawska

Kolarskie zmagania upamiętniły zwycięstwo polskiego oręża nad bolszewikami - ostatni etap wyścigu rozegrał się na trasie Płock-Płońsk.

Od 12 do 16 sierpnia drużyny kolarskie ścigały się po mazowieckich drogach. Wyścig podzielono na pięć dni – każdy był kolejnym etapem rywalizacji. Wszystko zaczęło się w środę na warszawskiej Agrykoli, gdzie kolarze sprawdzali się w jeździe indywidualnej. Drugi etap rozegrał się na trasie Radzymin–Nieporęt–Radzymin. Trzeci odcinek wyznaczono na trasie Legionowo–Wieliszew–Serock. W sobotę, czwartego dnia zmagań, peleton rywalizował na drodze Nasielsk–Nowy Dwór Mazowiecki–Nasielsk. Piąty, ostatni odcinek wyścigu zaczynał się w Płocku, skąd 23 ekipy wyruszyły na ponad 150-kilometrowy odcinek drogi.

Trasę planowano tak, aby przebiegała przez miejsca upamiętniające walki wojny polsko-bolszewickiej, m.in przez Arcelin, gdzie na kolarzy czekała premia lotna. Najlepszy, nie tylko tego dnia, okazał się Holender Oscar Riesebeek z teamu Alpecin-Fenix, który triumfował również w klasyfikacji generalnej wyścigu. W ostatecznym werdykcie jedynym Polakiem, który stanął na podium, był Paweł Bernas z grupy Mazowsze Serce Polski, który uplasował się na 3. miejscu klasyfikacji generalnej.

Dekoracji zwycięzców dokonali obecni na finale wyścigu burmistrzowie Nowego Dworu Mazowieckiego i Płońska oraz Adam Struzik, marszałek województwa.

– Już zaczynamy przygotowania do 3. edycji. To wielki wysiłek logistyczny i organizacyjny setek ludzi. Wieloetapowy wyścig na takim poziomie jest możliwy tylko przy dobrej współpracy wielu osób. Wierzę, że ten wyścig pozostanie tradycją i na stałe wpisze się w kalendarz sierpniowych wydarzeń – mówił Adam Struzik w Płońsku.


Końcowa klasyfikacja generalna wyścigu:

1. Oscar Riesebeek (Alpecin-Fenix);

2. Senne Leysen (Alpecin-Fenix);

3. Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ilona Krawczyk-Krajczyńska