Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pieszo i duchowo na Jasną Górę

Z Płocka wyruszyła sztafetowa 39. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Sztafeta dla grup, obowiązkowa maseczka i zachęta do pielgrzymowania duchowego charakteryzują 39. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Wyrusza ona z Płocka 6 sierpnia pod hasłem "Stawiam na Maryję". Pątnicy będą się duchowo przygotowywać do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego i modlić o ustanie pandemii.

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa pielgrzymka nie może odbyć się w tradycyjnej formie, ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie zarówno pielgrzymów, jak i spotykanych po drodze osób, a także niepewną sytuację epidemiologiczną.

W marszu ku Jasnej Górze weźmie udział osiem grup. 6 sierpnia po Mszy św. o godz. 6 z katedry wyruszy płocka grupa biało-czerwona (dekanaty Płock Wschód, Płock Zachód, Bielsk i Bodzanów). Na Jasną Górę rankiem 14 sierpnia wejdzie grupa złota (dekanaty Przasnysz, Maków Mazowiecki i Dzierzgowo). Na początku drogi z pielgrzymami będzie się modlił biskup Piotr Libera, zaś na zakończenie na Jasnej Górze - biskup Mirosław Milewski.

- Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy z racji choroby, pracy bądź trwającej pandemii nie mogą pójść pieszo. Pragniemy utworzyć wielką wspólnotę modlitewną, która będzie wspierać wszystkich wędrujących w tak ważnych intencjach Kościoła, ojczyzny, rodzin i osobistych. Zachęcamy do udziału w codziennych wieczornych Apelach Jasnogórskich w swoich parafiach” – mówi ks. Jacek Prusiński, przewodnik pielgrzymki.

Czytaj więcej: Jak pogodzić pątniczego ducha i grupowe pielgrzymowanie z obostrzeniami w czasie COVID-19?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama