Nowy numer 2/2021 Archiwum

Mława. Narkotyki bez metryki

Miasto stawia na profilaktykę i dba o seniorów, bo to właśnie im dedykowano cykl lipcowych spotkań edukacyjnych.

W ramach programów przeciwdziałających uzależnieniom odbyły się dwa spotkania profilaktyczne. W otoczeniu przyrody seniorzy wysłuchali wykładów pedagoga Dariusza Czapiga oraz lekarza Marka Jakubiaka. Najwięcej czasu poświęcono szkodliwości środków zawartych w farmaceutykach i suplementach diety dostępnych w aptekach bez recepty. - Chcemy uczulić naszych seniorów, że nadmierne zażywanie tych specyfików może być dla nich niebezpieczne i nie różni się od uzależnienia od alkoholu czy narkotyków. Lekomania to problem coraz większej grupy ludzi. Warto działać, kiedy jest dla kogo - mówi Edyta Suszek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Mławscy seniorzy, poinformowani wcześniej o odpowiednim przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa wynikających z trwającej epidemii, bardzo aktywnie włączyli się w projekt. Łącznie na spotkaniach pojawiło się ok. 80 osób. - Od wielu lat seniorzy korzystają z programów profilaktycznych, przygotowywanych przez instytucje działające w mieście. Staramy się w sposób przystępny pokazywać zagrożenia dla ich zdrowia, obudzić ich czujność i wykształcić w nich dobre nawyki na przyszłość - tłumaczył Sławomir Kowalewski, burmistrz Mławy, obecny na spotkaniu.

Również w ramach tych działań na stronie Miejskiego Domu Kultury oraz facebookowym profilu "Seniorzy Mława" aż do września będą zamieszczane nagrania wykładów dotyczących uzależnienia od substancji o działaniu narkotycznym i sposobach radzenia sobie z tym nałogiem. Przedsięwzięcie dofinansowano z Programu Profilaktyki i Rozwiązania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mławy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama