Nowy numer 44/2020 Archiwum

Szli drogą wierności

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, wieloletni sekretarz Jana Pawła II, przewodniczył Mszy św. podczas XXI spotkania czcicieli Matki Bożej Bolesnej.

W roku obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II Wieczernik Królowej Pokoju upłynął w duchu papieskiego zawołania: „Totus Tuus, Maryjo” oraz prymasowskiego: „Wszystko postawiłem na Maryję”.

Uroczystej Mszy św. na klasztornych błoniach przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski na Ukrainie, który w homilii przypominał naukę obydwu wielkich rodaków. – Oni heroicznie przeszli drogę prób i doświadczeń, nie schodząc nigdy z drogi wierności i miłości do Boga, ojczyzny i bliźnich. Wytrwali do końca, a Maryję obrali sobie jako najdoskonalszą przewodniczkę po drogach wiary – mówił arcybiskup.

Na zakończenie homilii miał dla pątników przesłanie: „Pamiętajcie: nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych, Polską (...) mordujących nowe życie matek, Polską pijaków, Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej. Nie może być ojczyzną ludzi bez wzajemnej czci jedni dla drugich, bez ducha ofiary i służby, bez umiejętności dzielenia się owocami pracy z tymi, którzy sami nie są w stanie zapracować na życie i utrzymanie” – mówił, cytując Prymasa Tysiąclecia.

Tegorocznemu wieczernikowi towarzyszyła modlitwa o jak najszybsze ustanie pandemii, za chorych na COVID-19 oraz za wszystkich zaangażowanych w pomoc i leczenie zarażonych osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama