Nowy numer 44/2020 Archiwum

Gdzie spotkamy Pana?

O doświadczeniu Bożego miłosierdzia w swoim życiu mówiła s. Jolanta Pietrasińska ZMBM.

Tę siostrę znają dobrze ci, którzy odwiedzają często sanktuarium na płockim Starym Rynku, ale jej osobistą historię słyszało do tej pory niewielu z nich.

– Patrząc z perspektywy lat, wiem, że przez różne doświadczenia, które miałam w dzieciństwie i młodości, Pan Bóg przygotowywał mnie do konkretnych zadań – mówiła s. Jolanta, opowiadając o spotkaniu z Bogiem Miłosiernym na skomplikowanych drogach swojego życia. Wspominała o domu rodzinnym i dzieciństwie, w którym często towarzyszył jej lęk i brak poczucia bezpieczeństwa, o latach szkolnych i sportowych pasjach od gimnastyki artystycznej po taekwondo, aż po czas nauki w studium nauczycielskim, gdzie przygotowała się do zawodu nauczyciela wychowania fizycznego, i wyjazd na olimpiadę w Atenach, który stał się nieoczekiwanie punktem zwrotnym w jej życiu nie sportowym, lecz duchowym.

– Tam po raz pierwszy spotkałam Pana, bo On nie wyprowadza nas na jakieś obce miejsca, ale przychodzi do nas tam, gdzie jesteśmy, tam gdzie pracujemy, gdzie odpoczywamy – mówiła. Wskazując na obraz czczony szczególnie w płockim sanktuarium „Jezu, ufam Tobie!”, s. Jolanta zauważyła, że on jest odpowiedzią na pytanie, czym jest wiara. – Patrząc na Jezusa, powtarzam sobie za psalmistą: „Poza Tobą nie ma dla mnie dobra” (por. Ps. 16).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama