Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jaka frekwencja w naszym regionie?

W pierwszej turze wyborów Mazowsze miało najwyższą frekwencję w skali kraju i również w naszej części tego województwa odnotowano wysokie statystki.

W północnej części województwa mazowieckiego najwięcej osób głosowało w powiecie pułtuskim: tu frekwencja wyniosła 62 proc. Na poziomie gmin rekordowa frekwencja została odnotowana w podpłockiej gminie Słupno - tu do urn poszło aż 71 proc. wyborców. Na drugim końcu tej skali plasuje się w tej turze wyborów gmina Czerwińsk w powiecie płońskim z frekwencją na poziomie 49 proc.

Wysoka frekwencja była również w gminach: Pomiechówek w powiecie nowodworskim - 68 proc., Joniec w powiecie płońskim, gdzie zagłosowało 67 proc. wyborców, i w gminie Obryte w powiecie pułtuskim - 66 proc.

Jeśli chodzi o miasta naszego regionu, najwięcej wyborców poszło do urn w Płocku i Płońsku - 65 proc. Niewiele niższa była frekwencja w drugim największym mieście - Ciechanowie, gdzie frekwencja była na poziomie nieco ponad 64 proc.

W województwie kujawsko-pomorskim statystyka była ogólnie niższa o kilka punktów w porównaniu z Mazowszem. W tej części, która znajduje się w granicach naszej diecezji, nie widać dużych dysproporcji we frekwencji. Najwięcej wyborców w interesującym nas obszarze zagłosowało w gminie Radomin w powiecie golubsko-dobrzyńskim i w Tłuchowie w powiecie lipnowskim - 57 proc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama