Nowy numer 44/2020 Archiwum

Relikwie św. Faustyny w Pułtusku

Ten znak wprowadzono do kościoła parafii św. Józefa, podczas Mszy św. z licznym udziałem wiernych, w comiesięczną rocznicę płockich objawień Jezusa Miłosiernego.

Od września ubiegłego roku każdego 22. dnia miesiąca w tej pułtuskiej parafii organizowane są czuwania ku czci Bożego Miłosierdzia, które gromadzą sporą liczbę mieszkańców. Teraz do parafii, z inicjatywy proboszcza ks. Janusza Kochańskiego, przybyły relikwie świętej Apostołki Bożego Miłosierdzia, przekazane do tej wspólnoty przez osobę, która chce pozostać anonimowa.

Chyba po raz pierwszy od czasu kwarantanny w pandemii, jak oceniają duszpasterze, uroczystość zgromadziła tak dużą liczbę parafian. Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Brzeziński, rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, który zachęcał mieszkańców Pułtuska do nawiedzana tego miejsca, wciąż za mało docenianego przez samych płocczan i mieszkańców diecezji.

Relikwiarz z relikwiami świętej, podobnie jak ikona św. Faustyny, kupiony dzięki zbiórce w parafii, na stałe został umieszczony w ołtarzu bocznym kościoła, w którym znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama