Nowy numer 48/2020 Archiwum

Joniec uczy się pomagać

W najmniejszej gminie powiatu płońskiego trwa zbiórka środków ochrony osobistej, które przekazane zostaną rodakom na Kresach.

Pracownicy urzędu wspólnie z parafiami w Jońcu, Królewie oraz Wronie wesprą rodaków zamieszkujących na Kresach w walce z COVID-19. W tym celu zorganizowano zbiórkę środków czystości, preparatów dezynfekujących, maseczek, rękawiczek jednorazowych itp., które zostaną przekazane Polakom zamieszkującym na co dzień poza granicami kraju.

- Pomysł zrodził się w porozumieniu z miejscowymi proboszczami, po tym jak usłyszeliśmy, że taka pomoc na Kresach jest potrzebna. Rzeczy przybywa, mieszkańcy angażują się. Uczymy się w Jońcu pomagać. Zobaczymy, jak duży odzew będzie teraz, ale zależy mi na tym, żeby ta pomoc trafiła do mieszkańców takiej niewielkiej społeczności jak Joniec - mówi wójt Marek Czerniakowski.

Akcja trwa do końca czerwca, a potrzebne rzeczy można dostarczać do kościołów lub bezpośrednio do Urzędu Gminy w Jońcu.

- Myśleliśmy o tym, żeby zgromadzone rzeczy przekazać na Białoruś, konkretnie do Grodna. Tam jest największy kościół drewniany na wschodnich rubieżach Polski i jest to kościół katolicki. Zobaczymy jaki będzie finalny efekt zbiórki, ale darów przybywa - mówi ks. Włodzimierz Czarnomski proboszcz parafii w Jońcu.

To już kolejna inicjatywa, w jaką w ostatnim czasie włączają się mieszkańcy. Niedawno, za przykładem innych miejscowości, w centrum Jońca stanęła metalowa instalacja w kształcie serca, którą okoliczni mieszkańcy systematycznie zapełniają plastikowymi nakrętkami. Dochód z ich sprzedaży zasila konta fundacji wspomagających leczenie dzieci z terenu gminy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama