Nowy numer 44/2020 Archiwum

Metanoia pomaga...nie tylko w Płocku

Mieszkańcy powiatu ciechanowskiego mogą bezpłatnie korzystać z porad specjalistów diecezjalnego centrum - wszystko w ramach współpracy ze starostwem, której celem jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19.

Filia diecezjalnego centrum ma swoją siedzibę przy ulicy ks. Ściegiennego 18 w Ciechanowie. Pierwsze projekty realizowane wspólnie z Urzędem Miasta miały ruszyć pod koniec marca. Niestety pandemia pokrzyżowała te plany. - Na dobrą sprawę otwarcie filii zbiegło się z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Pierwsze kursy przedmałżeńskie, które miały odbyć się w nowej siedzibie zrealizowaliśmy online i na razie tak pozostanie. Reszta naszych planów musi poczekać – mówi ks. Maciej Szostak, koordynator CPP Metanoia w Ciechanowie.
Zaplecze specjalistów diecezjalnej instytucji doceniła starosta powiatu Joanna Potocka-Rak, nawiązując współpracę w ramach działań mających na celu przeciwdziałanie i zwalczanie skutków COVID-19. Dlatego od 4 maja pracownicy Metanoi pozostają do dyspozycji mieszkańców powiatu ciechanowskiego.
W ramach umowy, która na razie obowiązuje do końca listopada, potrzebujący pomocy mogą liczyć na bezpłatne porady psychologa, pedagoga, terapeuty ds. uzależnień, specjalisty ds. przemocy czy mediatora.
- Nasi specjaliści udzielają porad w formie zdalnej, przeważnie za pomocą skyp'a. Grafik umieszczony jest na stronie internetowej Metanoi a zapisywać można się dzwoniąc do sekretariatu. Z tego co wiem mamy już pierwsze zgłoszenia. Najwięcej czasu przeznaczyliśmy na pomoc psychologiczną, bo docierają do nas sygnały, że w obecnej sytuacji właśnie ona jest najbardziej potrzebna. Podobną pomoc mogą uzyskać również mieszkańcy miasta i gminy Płock, w związku z niedawnym wznowieniem świadczenia nieodpłatnych porad w ramach umowy z Urzędem Miasta. Cała dotychczasowa działalność płockiej Metanoi realizowana jest bez większych przeszkód w formie zdalnej – opowiada ks. Łukasz Zdunkiewicz, wicedyrektor CPP Metanoia.
Wsparcie jest bezpłatne, wystarczy kontakt telefoniczny z sekretariatem płockiego centrum w celu umówienia zdalnego spotkania z wybranym specjalistą.
Szczegółowe informacje i rejestracja pod numerami tel.: 513 107 753 lub (24) 268 04 48

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama